De Laurentiis’in fikstür tepkisi

Serie-A kulüplerinden Napoli'nin başkanı "Aurelio De Laurentiis", yeni sezon fikstürüne büyük tepki gösterdi.

NTV Spor 28.07.2011 - 16:02

Serie-A kulüplerinden Napoli'nin başkanı "Aurelio De Laurentiis", yeni sezon fikstürüne büyük tepki gösterdi.

Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek takımının, ilk haftalarda üst üste zorlu rakipler ile karşılaşacak olmasına sinirlenen de Laurentiis, fikstür çekimi için düzenlenen toplantıyı öfkeyle terketti.

Napoli, geride bıraktığımız sezonda beklentilerin çok üzerinde bir performans sergiledi. Kulüp, tarihinde ilk kez, Şampiyonlar Ligi gruplarına doğrudan katılma hakkı elde etti. Aynı zamanda film yapımcısı olan başkan "Aurelio De Laurentiis", Avrupa kupalarına katılacak takımlar için, Serie-A'nın ilk haftalarında daha rahat bir fikstür istiyordu. Ancak bilgisayarla yapılan kura çekimi hiç de De Laurentiis'in istediği gibi gitmedi.

Napoli'nin, 3. haftada son şampiyon Milan, 6. haftada ise Inter ile oynayacak olması De Laurentiis'i çileden çıkardı. Kimsenin beklemediği bir anda canlı yayını terkeden Napoli Başkanı, tepkisini basınla paylaştı.

"Yeniden film yapmaya başlayacağım. İtalyan olduğum için kendimden utanıyorum" sözleriyle fikstür çekimini protesto eden De Laurentiis, stüdyonun önünden geçen bir motosikletliye otostop çekerek; başına kask takmadan uzaklaştı.

Serie-A yönetimi ise De Laurentiis'in tepkisine anlam veremediğini ifade etti. Ligdeki tüm takımların birbiriyle eşit olduğunu ifade eden yetkililer, fikstür çekiminin bir bilgisayar programı aracılığıyla yapıldığını hatırlattı.

Sayfa Yükleniyor...