Josep Maria Bartomeu: ''Dembele, Neymar'dan daha iyi''

Dembele'nin Neymar'dan daha iyi seviyede olduğunu düşünen Josep Bartomeu, kulübün transfer politikasına dair de önemli açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 16.04.2019 - 10:36

Barcelona Başkanı Josep Maria Bartomeu, İspanya'da konuştuğu bir televizyon kanalında kulüple ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

TVE'ye konuşan Bartomeu, Ousmane Dembele'nin Neymar'dan daha iyi bir seviyede olduğunu ifade etti. Dembele ve Coutinho için övgü dolu ifadeler kullanan Bartomeu, ''Dembele'nin seviyesi artık Neymar'dan daha yukarıda. Neymar'dan gelen parayla Dembele ve Coutinho ile olan projemizi daha önce de açıkladım. Dembele, Neymar'dan çok daha iyi bir futbolcu'' dedi.

 

''Coutinho Barcelona'da kalacak''

Barcelona'ya Liverpool'dan büyük umutlarla transfer edilen ancak ilk aylarında yoğun baskı ve eleştirilere maruz kalan Coutinho'ya da sahip çıkan Bartomeu, ''Coutinho harika bir futbolcu ve gün geçtikçe daha da iyi oluyor. Barcelona'da oynamak kolay değil. Şu anda teknik direktörün güvenine sahip ve Barça'da kalmaya devam edecek. Ondan çok şey bekliyoruz'' diye konuştu.

 ''Frenkie de Jong'u yaz döneminde de istedik''

Sezon sonunda Barcelona'ya katılacak olan Ajax'ın genç yıldızı Frenkie de Jong'u daha önce de transfer etmek istediklerini belirten Bartomeu, ''De Jong'u geçen yaz transfer etmek istedik fakat çok fazla baskı vardı ve diğer büyük kulüpler de oyuncuyu istedi.'' dedi.

Matthijs De Ligt, Barcelona'ya gidecek mi?

Ajax'ın bir diğer genç yıldızı Matthijs de Ligt hakkında da konuşan Bartomeu, ''Ajax ile iyi bir ilişkimiz var ancak Matthijs'in durumunun ne olacağını bilmiyoruz. Transfer piyasasının içinde olacak gibi görünüyor. Teknik ekiple bu konuyu konuşacağız ve neler olacağına bakacağız. Oyun stilini beğeniyorum. Ajax'ın oyuncu satmaya yönelik bir kültürü var. Ancak onun için kimseyle görüşmedik'' dedi.

''Guardiola bir gün Barcelona'ya dönmeli''

Bugünlerde Manchester City'nin başında olan Barcelona'nın efsane teknik direktörlerinden Pep Guardiola'ya dair açıklamalarda da bulunan başkan, ''Guardiola bir gün Barcelona'ya mutlaka dönmeli. Ancak şu anda Manchester City ile uzun bir sözleşmesi var ve orada iyi işler yapıyor'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...