"Demirören ilgilenmez, Riva'ya gelmez diyorlar"

Fenerbahçe Başkanvekili Semih Özsoy, %100 Futbol Özel'de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 12.02.2019 - 13:08 | Son Güncelleme: 12.02.2019 - 16:55

%100 Futbol'da Murat Kosova ve Rıdvan Dilmen'in konuğu olan Özsoy'un açıklamalarından satır başları:

"Sayın Başkanımız Ali Koç ve yöneticilerimiz adına şehitlerimize rahmet, yakınlarına sabır diliyorum"

"BU KADARINI UMMUYORDUK"
"Yaşadıklarımız, zor bir süreçti. Kolay olmayacağını biliyorduk ama bu kadarını ummuyorduk. Camianın el birliğiyle bunu atlatacağız. Birçok platformda mücade veriyoruz, hem içeride hem dışarıda. İçeride borçların yapılandırılması, bunlar bizim belimizi büken, yapacaklarımızı kısıtlayan şeyler. Sportif alanda atılım yaparak devam ediyoruz. Uzun süredir uğraşılan ancak yapılamayan, gayrımenkullerin, devletle olan kısımlarıyla ilgili, onda çok büyük yol kat edildi."

"İKİYÜZLÜ DEĞİLİZ"
"Ben de taraftar olsam ben de beni eleştirirdim. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz, iki yüzümüz yok, bir yüzümüz var. Biz hep aynı şeyi söylüyoruz, galibiyetten sonra da mağlubiyetten sonra da."

"7 ayda gitmediğimiz deplasman yok, Trabzon dahil 12 yöneticimizle oradayız, en güzeli taraftarımız eskiden deplasmanda sıkıntılar çekerdi. Bizim senede 35-40 maça giden taraftarımız var. Bu insanlar görüyor, gittiğimiz yerde saygı görüyor, ağırlanıyoruz."

"Başkanımız da katılacak Perşembe günü yapacağımız toplantıya. Somut, belgeleriyle nelerin nerede yapıldığını gösterek bir toplantı olacağını düşünüyorum"

"İki konuda çok eleştiriliyoruz. Bir, masaya yumruğu vurmuyoruz, iki haddinden fazla özeleştiri yapıyoruz. Her toplantıda başkan söylüyor, bizim de hatalarımız var"

"Ali Başkan stattan çıkamıyor, taraftarla fotoğraf çektirmekten. Gücümüzü oradan alıyoruz. Camiamız ve taraftarımız"

"AYKUT HOCA İLE İLGİLİ GÖRÜŞ AYRILIĞIMIZ VAR"
"Aykut hoca ile ilgili görüş ayrılığımız var,(Rıdvan Dilmen'e) o günün şartlarında biz ona inandık. Bir kan değişikliğinin faydalı olacağını düşündük. Cocu, uyuşmadı. Organ nakli gibi, tutmadı mı tutmuyor. O kısımlardaki hataları kabul ediyoruz"

"Teknoloji, zeka gibi, nasıl kullandığınıza bağlı. İlaç da bomba da yapabilirsiniz. Bu VAR'ı yanlış kullanıyorlar, kaos da buradan geliyor. Zaten hakem müessesine bir güvenlislik vardı, bu belgelendi. Düdük astırmak falan Fenerbahçe'nin hedefi olmaz. Düdüğü dağıtanlarla, hatta onları oraya getirenlerle işimiz. Bağırmıyoruz, ama sessizliğimiz acizlik anlamına gelmemeli."

"KAYSERİ MAÇINDA GÖRDÜK"
"İlk yarıda yapılan hataları hakem hatası diye algılıyorduk. Ancak Bursa maçıyla başlayan süreç 4 maçla devam etti. Sayın Başkanımız "Umarım tereddütlerimiz doğru çıkmaz" dedi. Kayseri maçında gördük."

"Bursa maçında yaşananlar facia, o seviyedeki hakemin yapması. Seyrederek golü verdi, bunun başka izahatı yok. Malatya maçında, biz bu filmleri gördük, bizden bunu beklemesinler. Hasan Ali'nin gördüğü sarı kart, Mehmet Topal'e Göztepe'de verilen. Bunlar bilerek, cezalı olsun diye verilen kartlar. Abartarak söyleyeceğiz, Tolgay'ın herhalde 2. sarı otobüste verilmiştir. 2 gün sonrakileri de gördük."

"YUSUF NAMOĞLU GİDİCİ"
"Yusuf Namoğlu gidici, 80'li yılların yöneticileri olsa biz gönderdik derlerdi, biz demeyeceğiz, mal etmesinler. Bizim onlarla işimiz yok. Biz talimat almayacak, odasına gitmeyecek insanların peşindeyiz."

"Manifestomuz yoktu, ama olsa yazardık. Bizden iki, sizden iki... Bu düzenin değişmesi lazım, çağdışı kalmış. Bağıra bağıra söylüyoruz."

"DEMİRÖREN İLGİLENMEZ, RİVA'YA GELMEZ' DİYORLAR"
"Kulüpler Birliği hiç olmadığı kadar birlik. Herkesin ortak noktası TFF ve MHK'nin yetersiz olması. Çok kötüsünüz, herkes şikayet ediyor. Sistem nasıl biliyor musunuz, ben hata yapayım ama sen konuşursan kapatayım üstünü. MHK veya kurumlar değil, bazı cezaların, Sadık'a yapılan 2 maç cezanın sorumlusu MHK değil, kurumlar tamamen çökmüş. Kişilerle konuştuğumuzda, "Demirören ilgilenmez, Riva'ya gelmez", o zaman önünü açacak. Bakıyor ve bu durumdaysa o zaman durum vahim. Bu yapının o zaman tamamen değişmesi lazım."

"Bizden şu da bekleniyor. TFF'de Fenerbahçeliler yok mu, Servet bey, Nihat abi var. Onlar da bizim gibi doğru yaparak yanlış yapıyorlar. Taraf olmuyorlar, adil bir şekilde federasyonu götürmeye çalışıyorlar. Biz onlara bizim adımıza transfer görüşmesi yapın demiyoruz, aleyhimize bir şey olursa müdahale edin demiyoruz. MHK'nin de Riva'dan çıkması lazım."

"Fenerbahçe'yi Cengiz Zülfikaroğlu'na, Şeref Yalçın'a yedirmeyiz"

"MOSES DA PİŞİRİLİYOR"
"6. dakikada gösterdiğiniz sarı kart niyetinizi belli ediyor. Moses'a erken kart kullandı diye kart çıkmaz. 2-3 maç sonra o da sınıra gelir, bence o da pişiriliyor. Bunlar bizi ürkütüyor, bunlar safiyane hatalar değil. O zaman birileri buna sahip çıkacak. Fenerbahçe ricacı olmaz, biz hakkımızı istiyoruz. "Gel halledelim", neyi hallediyoruz."

"Adil olup, kurumlara hakim olup, görevini yapmayanlara da müdahale edecek insanlar lazım. MHK'nin başındaki insanın kim olduğu değil, ne yaptığı önemli. Eski hakemlik yapmış TV yorumcuları var, görüşümüz aynı olmayabilir. Ama bu insanlar zamanında çiğ yemedikleri için her şeyi rahatlıkla söyleyebiliyorlar. Bizim peşinde olduğumuz budur."

"Bu düdükler çalındığında, kariyerlerinin devam etmeyeceği belli. Bunlar ne sözler alıyor ki kariyerlerinden vazgeçebiliyorlar."

"SİNE-İ MİLLETE DÖNERİZ"
"Sorunun başına dönersek, biz yapıcı olacağız, sistemin içine girmeyeceğiz. Muhtemelen bize, başkanımıza saldırırlar, bunlar bizi güçlendirir. En kötü ihtimalle derdimizi camiaya anlatır, sine-i millete döneriz. Buna bence birçok taraftarda destek verecek Fenerbahçe dışında da."

"Biz şampiyonluk potasında değiliz, eskiden lobi kulis falan denirdi, potada değilken bunların başımıza gelmesi bizi daha da korkutuyor. Acaba korktuğumuz o yapı tasfiye edilemedi mi?"

"İşler iyi gitmeyince suçlu çok olur. Aldığımız oyuncular o dönem umut vaat ediyordu. Comolli'ye gelince, cevap vermediği için suçlu gibi gözüküyor. Yaptığı iyi işler de var. Cocu'nun kontratında bizi yerden yere vurdular. Yok 3 yıllık tazminat falan. 6 aylık ödeme yaptık. Bu bir başarıdır. Moses'ı Chelsea'den çıkartman kolay değildir."

"Benfica maçına transfersiz çıktık diye eleştirildik. Biz Soldado'nun elinin kırılacağını nasıl hesap edebilirdik? Devre arasında 11 milyon euro limitimiz var, bunu kullandık.

"UEFA'da yapılandırma süreci hızlı bir şekilde devam ediyor. Kampanyalarla birlikte daha da iyi gideceğiz."

OBRADOVIC GİDECEK Mİ?
"Obradovic'in gitmesi gibi bir şey yok."

"1 sene daha kontratı var, dedikoduların hepsi yalan. Önümüzdeki sezonun yapılanmasına başladık bile. 9 maç kala play-off'u garantiledik. Vesely ile 3 yıllık sözleşme yenileyeceğiz."

"Çok konuşmuyoruz ama inşallah konuştuğumuzda gerekli merciler, kişiler, gerekli mesajları almıştır."

Sayfa Yükleniyor...