Denizli dönemi sona erdi!

Galatasaray'da 3. Mustafa Denizli dönemi de sona erdi. Sabah saatlerinde Başkan Dursun Özbek ile buluşan Denizli, göreve devam etmek istemediğini söyledi. Denizli'nin istifası Yönetim Kurulu'nda kabul edildi. Takımın başına şu an için alt yapı teknik direktörlerinden Orhan Atik getirildi.

NTV Spor 01.03.2016 - 16:12

Galatasaray'da 3. Mustafa Denizli dönemi sona erdi. Hamza Hamzaoğlu'nun yerine göreve gelen; ancak kötü gidişe dur diyemeyen deneyimli teknik adamla yollar ayrıldı. Şampiyonluk yarışından erken kopan, geçen hafta içinde Avrupa'ya veda eden ve son lig maçında Gaziantepspor'a 2-0 yenilen Galatasaray'da, Mustafa Denizli'nin istifası kabul edildi.

Dursun Özbek ile sabah görüşen Mustafa Denizli istifa kararını bildirdi. Özbek de kararı Yönetim Kurulu toplantısına taşıdı ve Mustafa Denizli'nin istifası kabul edildi.

Mustfa Denizli'den boşalan göreve şu an için alt yapı teknik direktörlerinden Orhan Atik getirildi.

GALATASARAY'DAN RESMİ AÇIKLAMA
Galatasaray Mustafa Denizli ile yolların ayrıldığını resmen açıkladı. Kulüp resmi sitesinde yer alan bildiride, "Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı Teknik Direktörü Mustafa Denizli, 1 Mart 2016 tarihi itibariyle görevinden istifa etmiştir. Türk futbolunun yaşadığı büyük dönüşümün temel taşlarından olan sayın Denizli'ye, yeniden görev almayı kabul ettiği dönemde kulübümüze verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz" denildi.

TAKIM ORHAN ATİK'E EMANET
Galatasaray'ın açıklamasında önümüzdeki süreçte Süper Lig ve Türkiye Kupası mücadelelerinde takımın başında alt yapı teknik direktörlerinden Orhan Atik'in olacağı vurgulandı.

"Galatasaray için yeni bir dönemin ilk günü olduğu kaydedilirken, "Hedef, transfere ve futbolcuya dayalı sistemin, evrensel ölçekte bir futbol aklına evrilmesi için alt yapıdan üst yapıya kadar yeni bir model oluşturmaktır. Günü kurtaran değil geleceği yaratan en uygun kadrolarla ve bilimselliği içselleştiren bir sistemle yolumuza devam edeceğiz" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamanın sonlarında ise "Yarınları inşa ederken bugünü ihmal etmemiz de söz konusu olamaz. Bu geçiş döneminde, Galatasaray formasını giyen herkesin, üzerine düşen görevi dünden çok daha büyük bir sorumluluk duygusuyla yapması bir fedakârlık değil profesyonelliğin doğal bir parçası olan iş ahlâkının en temel gereğidir" denildi.

Sayfa Yükleniyor...