"DERBİDE İYİ BİR RAKİPLE OYNAYACAĞIZ"

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Akhisar karşısında ilk 25 dakika oyunun kontrolünün kendilerinde olduğunu söylerken, "Daha sonra kopmalar oldu" dedi. Güneş, Cumartesi günü oynayacakları Galatasaray derbisiyle ilgili olarak da "İyi bir takımla oynayacağız" ifadelerini kullandı.

NTV Spor

18.09.2016 - 22:42

Şenol Güneş, Beşiktaş'ın Akhisar galibiyetini değerlendirirken, "Yorgunluğa, hakeme, sahaya sığınacak durumumuz yok. Kazanmak için geldik. İlk dakikalarda golü de bulduk. İlk 25 dakika kontrol bizdeydi. 25. dakikadan sonra kopmalar oldu. Ondan sonra kontrolü biraz kaybettik. Topu ayağımızda iyi tutamayınca kontrolü rakibe kaptırdık. 2-0 güzel bir sonuç. Rakibe daha az pozisyon vermemiz gerekiyordu. O tip eksikleri düzeltmek durumundayız. İyi takımız, iyi oyuncularımız var. Daha iyi olmak durumundayız. Galibiyeti hakettik. Sahayı büyük alana yaydık. Zaman zaman kademe hatalarımız oldu. Önemli ve kritik bir maçtı. Avrupa kupası sonrası kazanılan 3 puan önemliydi." dedi.  

"DERBİDE İYİ BİR RAKİPLE OYNAYACAĞIZ"
Vodafone Arena'da oynayacakları sezonun ilk derbisini galibiyetle kapamak istediklerini söyleyen Şenol Güneş, "Biz bu maçta 3 puan düşünüyoruz. Lig yarışında iddialı olmak için 3 puanlara ihtiyacamız var. Futbol adına doğruları yapmaya devam edeceğiz. İyi bir rakiple oynayacağız. Akhisar sahasında 2 maç yaptı. Galatasaray'la ve bizimle oynadı. Yenildiler ancak iyi bir takım. Bizi de bayağı zorladılar. Kendi sahamızdaki Galatasaray maçında da zorlanacağız." ifadelerini kullandı.

"Galatasaray maçında rotasyon düşünüyor mu?" sorusunu ise Güneş, "Eldeki oyunculardan 11 çıkarıyoruz. Medya olarak sizin kriterleriniz yok ama bizim kriterlerimiz var. Hepsi bizim oyuncumuz. Kimin ne zaman girip ne zaman çıkacağını sakatlıklar, oyuncuların çalışması belirliyor. Bütün hepsi bizim oyuncumuz. Bazı oyuncularımız bazen üstüste oynuyor. Bazen değişiklikler oluyor. Bu ara kadroya giremeyen iyi oyuncularımız var. Belki ileride girecekler. Belki de bu maçta girecekler. Onlarla ilgili bir şey söyleyemem." medyaya göndermede bulunarak yanıtladı.

Sayfa Yükleniyor...