Derbilerde deplasman yasağına devam!

2011-2012 sezonundan beri uygulamada olan derbilerde deplasman yasağı uygulaması 2015-2016 sezonunda da devam edecek. Açıklamaya İstanbul Valisi Vasip Şahin yaptı.

NTV Spor

13.08.2015 - 15:58

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Cağaloğlu'ndaki valilik binasında kendisini ziyaret eden Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ ile yaptığı görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Şahin, İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok'un de yer aldığı görüşmede futbolda yeni sezonda alınacak tedbirlerle ilgili görüş alış verişinde bulunduklarını anlattı.

İstanbul Valisi Şahin, 2015-2016 futbol sezonun hayırlı olmasını dileyerek, şunları kaydetti:

"İnşallah sportmence geçen çok güzel maçların izlendiği, zevkli maçların yapıldığı ve iyi olanın kazandığı bir sezonu hep birlikte izleriz. İnşallah önümüzdeki sezon çok daha güzel bir sezon olarak geçecektir. Temenni ve gayretlerimiz buna yöneliktir. Bütün tedbirlerimiz de bu amaçla alınmıştır."

"DÖRT BÜYÜKLER" ARASINDAKİ DEPLASMAN YASAĞINA DEVAM
İstanbul Valisi Vasip Şahin, "Dört büyükler" olarak adlandırılan Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor arasındaki maçlara deplasman takım taraftarlarının alınmaması uygulamasına kulüplerin istediği üzerine yeni sezonda da devam edileceğini kaydetti.

Konuyla ilgili İl Spor Güvenlik Kurulu'nun toplandığını belirten Şahin, "Özellikle sezon öncesi toplantıları daha bir hassasiyetle yapıyoruz. O toplantıda bütün kulüplerimizin katılımı, katkı ve teklifleriyle birlikte bu yılda yine Dört büyüklerin' maçlarında deplasmana seyirci götürülmesi istenmedi. Geçen yılki uygulamayı devam ettireceğiz" ifadelerini kullandı.

Yıldırım Demirören ise bu kararın kulüplere ait olduğunu federasyon olarak buna saygı duyduklarını söyledi.

MEHMET TOPAL'IN ARACINA İSABET EDEN KURŞUN!
Vali Vasip Şahin, Fenerbahçeli futbolcu Mehmet Topal'ın aracına isabet eden kurşunla ilgili soruyu da yanıtladı.

Şahin, İstanbul Emniyet Müdürlüğünün yaptığı incelemede araca isabet eden kurşunun serbest düşüşe geçen, "yorgun tabir edilen mermi çekirdeği" olduğunu anlatarak, şunları söyledi:

"Merminin düşüş istikameti, verdiği zarar, aracın özellikleri, camı... Dolayısıyla bütün bu bulgular bir araya getirilerek yapılan tamamen teknik bir incelemenin sonucudur. Bilimseldir bu. Böyle bir sonuca ulaşılmıştır. Ayrıca yapılan incelemeye göre araç camının kurşun geçirmez bir özelliği yok. Biz idare olarak güvenlik noktasında baktığımızda çok küçük de olsa başka zamanda bu tür olayların gerçekleşebilme ihtimalini önlemek adına her türlü tedbiri almak durumundayız. Kazara ya da kasti yapılan hareketin tekrarlanmaması konusunda arkadaşlarımız gereken hassasiyete sahipler. Konunun üzerine de o hassasiyetle gidilmiştir. Bu doğrultuda da bahsedilen rapor açıklanmıştır."

Sayfa Yükleniyor...