"Ders çıkarmamız gereken bir maç"

A Mili Futbol Takımımız'ın teknik direktörü Abdullah Avcı, Avusturya'ya 2-0 mağlup olduğumuz karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

NTV Spor

16.08.2012 - 01:48A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Avusturya maçından olumlu olumsuz çıkaracakları dersler olduğunu söyledi.

Avcı, Avusturya maçının ardından düzenlenen basın toplantısında, ''Bu maçtan olumlu olumsuz çıkaracağımız dersler var'' dedi.

"YANLIŞ KONTROLLER YAPTIK"
Oyunun beşinci dakikasında 2-0 mağlup duruma düşmelerinin kendilerinin dengesini bozduğunu ifade eden Avcı, ''Biz özellikle buna benzer bir sahneyi Portekiz maçının ilk 20 dakikasında yaşamıştık. Riskli bir oyun özellikle pas ile arkadan oynamak isteyen bir takım olmamız nedeniyle bu pası ağır yaparak yanlış kontroller yaptık ve peşinden 2-0 mağlup duruma düştük. Oyunda bir takım dengeler beklemediğimiz böyle skor ile bozuluyor. Ancak iyi şeyler yaptığımız da oldu'' diye konuştu.

İkinci yarıda farklı oyun planlarını denemek istediklerini de anlatan Avcı, oyunun son bölümünde net pozisyonlar bulduklarını ancak faydalanamadıklarını belirtti.

Avusturya maçının 2014 Dünya Kupası eleme maçları öncesi son hazırlık maçı olduğunu anımsatan deneyimli teknik adam, yedinci hazırlık maçında ilk defa gol atamadıklarına dikkati çekti.

"MERT'İ GOL YEDİ DİYE ÇIKARMADIM"
Hazırlık maçlarına resmi maç gibi baktıklarına işaret eden Abdullah Avcı, oyundaki 5 dakikalık bölümün 85 dakikaya yansımaması gerektiğini dile getirdi.

Avcı, kaleci Mert'in hatalı gol yemesinin sorulması üzerine, ''Kadro planlaması yaparken tüm oyuncuları 45 dakika planlamıştık. Mert'i gol yedi diye ikinci yarıda oyundan almadım. Tolga'yı da görmek açısından değişiklik yaptık. Volkan 3-4 hafta olmayacak gibi. 4-5 tane iyi kalecimiz var. Volkan da bunlardan birisi'' yanıtını verdi.

Sayfa Yükleniyor...