Dev'lere Ömer şoku!

Milli basketbolcu Ömer Aşık belindeki problemler nedeniyle 2015 FIBA Avrupa Şampiyonası aday kadrosundan çıkarıldı.

NTV Spor 25.07.2015 - 13:03

NBA'de New Orleans Pelicans forması giyen Ömer Aşık, 2015 FIBA Avrupa Şampiyonası'nda forma giyemeyecek.

Ömer Aşık'ın sakatlığıyla ilgili A Milli Takım Menajeri Haluk Yıldırım ve A Milli Takım Doktoru Prof. Dr. Tahsin Beyzadeoğlu, Türkiye Basketbol Federasyonu sitesinden açıklama yaparak, Ömer'in Avrupa Şampiyonası'nda oynayamayacağını belirtti.

TBF'NİN RESMİ SİTESİNDEKİ AÇIKLAMALAR
A Milli Takım Menajeri Haluk Yıldırım'ın açıklamasında, "2015 FIBA Avrupa Şampiyonası'na hazırlanan A Milli Takımımızda Ömer Aşık ve doktoruyla yapılan görüşmeler sonucunda bel probleminin devam ettiği tarafımıza iletilmiştir. Bu nedenle oyuncunun tedavi olması gerektiğinden, hazırlık sürecinde oyuncu bizimle birlikte olamayacaktır. Prof. Dr. Tahsin Beyzadeoğlu'nun da gereken tüm raporlarını incelemesi sonucunda, 2015 FIBA Avrupa Şampiyonası'nda milli oyuncu Ömer Aşık'ın Avrupa Şampiyonası'nda forma giyemeyeceği netlik kazanmıştır. Ömer Aşık'ın kadrodan çıkartılmasıyla birlikte 20 kişilik kadromuz, 19 oyuncuya inmiş olup, çalışmalarımıza tüm hızımızla devam ederek turnuvaya en iyi şekilde hazırlanmaya devam edeceğiz" ifadeleri kullanıldı.

A Milli Takım Doktoru ve TBF Sağlık Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tahsin Beyzadeoğlu da Ömer'in hazır olmasının mümkün olmadığını belirterek, “Ömer Aşık'ın geçen yıl milli takım kampına katıldığı dönemde de bel ve sakroiliak olarak isimlendirilen leğen kemiği arka ekleminde ağrıları mevcuttu. Hatta o dönemde New Orleans Pelicans takımı kondisyon çalışmaları için kendi takım kondisyonerlerini de Ömer ile beraber göndermişti. Biz geçen yıl yoğun bir tedavi uygulayarak oyuncumuzu Dünya Şampiyonası'nda oynatabilmiştik. Bu yıl sezon içinde de kendi takımında Ömer'in mevcut probleminden dolayı oynayamadığı birkaç maç olmuştu. En son New Orleans Pelicans takım doktoru ile görüşmemizde Ömer Aşık'ın sakroileit ve reaktif artrit probleminin devam ettiğini ve şu anda tedavi gördüğünü öğrendim. Ben de aldığım bu bilgiler ışığında; Ömer Aşık'ın mevcut sağlık problemi ile Avrupa Şampiyonası'na kadar hazır olmasının mümkün olmadığını A Milli Takım İdari ve Teknik heyetine bildirmiş bulunmaktayım” açıklamasında bulundu.

 

 

Sayfa Yükleniyor...