"Diagne verdiğim cezayı çekiyor"

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray'a konuk olacak Club Brugge'de teknik direktör Clement, Diagne ile ilgili açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 25.11.2019 - 19:41 | Son Güncelleme: 25.11.2019 - 20:47

UEFA Şampiyonlar Ligi A Grubu 5. maçında temsilcimiz Galatasaray'a konuk olacak Club Brugge'de teknik direktör Philippe Clement, düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Galatasaray'dan kiralanan Mbaye Diagne hakkında sorulan soruya cevap veren Clement, "Şu an bizim takımımıza bağlı bir oyuncu Diagne. Bu konuyla ilgili bir şey söylemek istemem. Birkaç gün içinde her şey değişebilir, şu an burada başka bir ekiple, başka oyuncularımla beraberim." dedi.

Diagne'nin hata yaptığını ve ceza çektiğini vurgulayan tecrübeli teknik adam, "Şu anda burada bulunan oyuncuların ön planda bulunmasını istiyorum. Diagne bir hata yaptı ve şu an benim verdiğim bir cezayı çekiyor. Umarım bundan ders alacaktır ve tekrar aramıza dönecektir." ifadelerini kullandı.

"Kendi oyunumuzu oynayacağız"

İstediklerini sonucu almak için geldiklerini ifade eden Clement, "Galatasaray'ın kaç savunmayla veya nasıl bir taktikle oynayacağı önemli değil. Biz kendi oyunumuzu oynamaya geldik. Galatasaray'ın rakipleri nasıl zorladığını gördük, biz elimizden geleni yapıp istediğimizi almaya çalışacağız. Olumsuzluklara odaklanmıyorum. Ne tür tehlikeler oluşacağına odaklanmak istemiyorum. Neleri daha iyi yapabiliriz, kazanmak için neleri yapabiliriz diye düşünmek istiyoruz. Sahaya çıkıp kendi oyunumuzu oynayacağız." şeklinde konuştu.

"Vormer bizimle olmayacak"

Takım kaptanları Vormer'in maçta forma giyemeceğini vurgulayan Clement, "Vormer kaptanımız bizim ama üç maçtır bizimle yoktu. Bizimle geldi ama sahada olamayacak. Bizim için kaptanımızın olmaması olumsuz bir durum. Ben rica ettim geldi ama maalesef oynayamayacak" açıklamalarında bulundu.

"İkincilik veya üçüncülük üzerinde çok durmadım"

Grupta yapabileceklerinin en iyisi için uğraştıklarını söyleyen Clement, "İkincilik veya üçüncülük üzerinde çok durmadım. Daha çok yapabileceğimizin en iyisi için uğraştım. Daha önce oynanan son maçlarda gördük ki beraberliklerle de iyi yerlere gelebiliyoruz. Şimdi de elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

Brandon Mechele: Taraftarı susturmak da yine bizim elimizde

Club Brugge'nin 26 yaşındaki defans oyuncusu Brandon Mechele ise "Bizim için ne kadar önemli olduğu belli. 3. sıradayız, belki grubu ikinci sırada da bitirebiliriz o yüzden maçın öneminin farkındayız. İyi bir balans kurmamız gerekiyor, hem savunma, hem atakta. Daha önce oynadığımız gibi oynamamız gerekiyor, biz elimizden geleni yapacağız. Evimizde oynadığımız maçta bir puandan fazlasını alabilirdik. Bu karşılaşmada daha fazlasını vereceğiz ve umarım 3 puanı alacağız. Babel, Falcao ve Andone, üçü de önemli oyuncu ama Galatasaray, büyük bir takım. Yedekleriyle de bu eksikliği kapatacaklarını düşünüyorum. Yedeklere fırsat doğacak ve bunu değerlendirmeye çalışacaklardır. Birkaç yıl önce Beşiktaş maçında benzer bir durumla karşılaşıp saha içinde iletişim kuramaz hale gelmiştik. Stattaki taraftarı susturmak da yine bizim elimizde." dedi.

Sayfa Yükleniyor...