Dış dünyaya kapılar kapandı!

Beşiktaş şampiyonluk maçına hazırlanıyor. Siyah beyazlılar, bu hafta oynayacakları Osmanlıspor maçından 1 puan almaları halinde şampiyonluk kupasının sahibi olacak. Karşılaşma öncesi oyuncularını fiziksel ve mental açıdan en üst düzeye çıkarmaya çalışan teknik direktör Şenol Güneş, Nevzat Demir Tesisleri'nin kapılarını dış dünyaya kapattı.

NTV Spor

12.05.2016 - 14:57

Süper Lig'in 33. haftasında Osmanlıspor ile şampiyonluk maçına çıkacak olan Beşiktaş, dış dünya ile bağlantılarını kesti. Teknik direktör Şenol Güneş, geçen hafta oynanan Galatasaray derbisinden önce olduğu gibi bu hafta da Nevzat Demir Tesisleri'nin kapılarını basına ve taraftara kapattı. Şampiyonluğa 1 adım kala takımını dış etkenlerden uzak tutmayı amaçlayan tecrübeli teknik adam, 6 puanlık fark nedeniyle yaratılan şampiyonluk havasının takımı rehavete sürüklememesi için adeta psikolog gibi çalışıyor. Güneş, antrenmanlardan sonra yaptığı toplantılarda henüz şampiyon olmadıklarını ve Osmanlıspor maçına bu bilinçle hazırlanmalarını gerektiğini vurguluyor.

Deneyimli çalıştırıcı, şampiyonluk sevincini doyasıya yaşamak için oyuncularından maç sonuna kadar sabretmelerini isterken, ''Sezon boyunca sadece kendi işimzi yaptık. Rakiplerimizin maçları veya puan kayıpları bizi hala ilgilendirmiyor. Henüz hiç bir şey bitmedi. Osmanlıspor maçını oynamış ve şampiyon olmuş gibi bir havaya girmenizi istemiyorum. İlk günden bu yana nasıl ciddi ve hırslı bir şekilde çalışıyorsanız bu hafta da öyle çalışın. Osmanlıspor maçını kazanalım ve şampiyonluğumuz ilan ettikten sonra sevincimizi hep beraber doyasıya yaşayalım'' ifadelerini kullandı.

Maçın taktiği üzerinde de tekrarlar yaptıran Şenol Güneş, 1 puanın yeteceği şampiyonluk maçında oyun sistemini değiştirmeyi düşünmüyor. Sezon başından bu yana olduğu gibi hücum organizasyonlarının ağırlıklı olacağı bir taktikle takımını sahaya sürmeyi düşünen Güneş, futbolcularının 90 dakika boyunca oyun disiplininden kopmamalarını istedi.

Sayfa Yükleniyor...