"Doğru yoldayız ama..."

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, 3-1 kaybedip UEFA Avrupa Ligi'ne veda ettikleri Zenit maçının ardından açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 21.02.2019 - 23:47 | Son Güncelleme: 22.02.2019 - 00:42

Yayıncı kuruluş beinsports'a konuşan Ersun Yanal "Oyunun kontrolü elimizdeydi. Kötü bir golle başladık. Aslında golü çalıştığımız yerden yedik. Bir süre bocalasak da toparladık. Sonucu da ilk yarıda aldık. Rakibin direncini de kırmıştık. Çıkarken top kaybı yaptık. Kimin nasıl yaptığı önemli değil ama çıkarken top kaybı bizi üzdü. Doğru yoldayız; en azından mücadele etmek ve oynamak adına. Fakat bunu sonuçla birleştirmekte zorlanıyoruz. Girişimleri gole ve sonuca çevirmekte, beceri konusunda problem yaşıyoruz. Bunu kıracağız. Tura üzüldüm. Tur elimizde ve kontrolümüzdeydi. Maalesef olmadı" dedi.

UEFA Avrupa Ligi son 32 turu rövanşında Rusya'nın Zenit takımına 3-1 yenilen Fenerbahçe'nin teknik direktörü Ersun Yanal, yaptıkları basit hatalar nedeniyle Avrupa kupalarına veda ettiklerini söyledi. 

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Yanal, kendilerinden iyi olmayan bir takıma yenildikleri için üzgün olduklarını getirdi.

"Kontrolümüzde olan ve kendi hatalarımızla elendiğimiz bir maç oldu." diyen Ersun Yanal, şunları kaydetti:

"Maçın başında çalıştığımız yerden gol yedik. Bu gol maçı eşitledi. Bir süre bocaladık ama toparladık. İlk yarıda sonucu aldık. Rakibin direncini de kırdık ama çıkarken top kaybı, bu bizi üzdü. Kimin yaptığı önemli değil. Doğru yoldayız ama sonuç alamıyoruz. Şimdi önümüzde ligimiz var ve ona dönmek zorundayız. Bu basit hataları tekrarlamamak ve artık ivme kazanarak önümüze bakmak zorundayız. Maalesef oyunu kontrol ederken yediğimiz üçüncü gol sonunda elenmiş olduk."

Sayfa Yükleniyor...