Doll gitti, yardımcısı kaldı

Gençlerbirliği'nde teknik direktör Thomas Doll'ün sözleşmesi resmen feshedilirken, takım, yardımcısı Rulf Zumdick'e emanet edildi.

NTV Spor 21.10.2010 - 14:09

Spor Toto Süper Lig takımlarından Gençlerbirliği'nde yönetim kurulu, teknik direktör Thomas Doll'ün yerine yardımcısı Rulf Zumdick ile devam etme kararı aldı.

Beştepe İlhan Cavcav tesislerinde düzenlenen basın toplantısına, kulüp Başkanı İlhan Cavcav, yöneticiler ve Thomas Doll katıldı. Cavcav'ın toplantı öncesi Doll'ün katılmayacağını açıklamasına rağmen Alman teknik adamın, tercümanlığını da yapan yardımcısı Serdar Dayat'ın yerine başka bir tercümanla toplantıya katılması dikkati çekti.

Cavcav, toplantıda yaptığı açıklamada, Thomas Doll ile karşılıklı anlaşarak yolların ayrıldığını söyledi. Doll ile 1.5 yıl beraber çalıştıklarını hatırlatan Cavcav, ''Bazı nedenlerle aldığımız sonuçlar neticesinde Doll ile yollarımızı ayırmamız gerekti. İkili görüşmelerimizde mutabakata vardık. Kendisine 410 bin euro tazminat ödeyerek mukaveleyi feshettik'' dedi.

Doll'e kulübe hizmetleri nedeniyle teşekkür eden Cavcav, ''Kulüplerde her şey istendiği gibi olmuyor. Kendisine bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum. Dostça başladık, dostça ayrılıyoruz. Aramızda bir ihtilaf söz konusu değil'' diye konuştu.

Yönetim kurulu olarak yaptıkları değerlendirmede Doll'den sonra takımı yardımcısı Rulf Zumdick'e emanet etme kararı aldıklarını ifade eden Cavcav, Doll'ün de kendilerine bu yönde tavsiyede bulunduğunu ifade etti.

Bu arada, Doll'ün yardımcısı Rulf ile tazminatı konusunda uzlaşmaya varılamadığı, bunun üzerine kendisiyle devam edilmesine karar verildiği öne sürüldü. Rulf ile tazminat sorunun aşılmasının ardından yolların ayrılacağı ve teknik direktörlüğe Giray Bulak'ın getirileceği iddia edildi. Kırmızı siyahlıların bir süredir Bulak ile görüştüğü basında yer almıştı.

''ÖNEMLİ OLAN KULÜBÜN YAŞAMASIDIR''
Thomas Doll ise yaptığı açıklamada, Türkiye'de iyi günler geçirdiğini belirterek, ''1.5 sene önce burada göreve başladım. Bütün ekibime, futbolculara teşekkür ediyorum. Burada geçirdiğimiz zaman çok değerli. Sabahtan akşama futbolla yaşayan bir başkanla tanıştım. Bu deneyimi yaşadığım için çok memnunum. Burada bana karşı büyük bir misafirperverlik vardı. Türk futboluyla tanıştım. Burada yürekten oynanan bir futbol var. Başkanımız bana futbol dışı zamanda da baba gibi davrandı. Önemli olan kulübün yaşamasıdır. Takımımıza destek veren taraftarlarımıza da teşekkür ediyorum. Basın mensuplarına da çok teşekkür ediyorum. Çok dürüst ve saygılı bir iletişimimiz oldu'' ifadelerini kullandı. Doll, Almanya'ya döneceğini ifade ederek, gelecekte bir gün yeniden bir Türk takımını çalıştırabileceğini kaydetti.

Öte yandan, yardımcı antrenör Serdar Dayat'ın da Gençlerbirliği'ndeki görevinden ayrıldığı bildirildi. Dayat ile Gençlerbirliği yönetiminin çok iyi ilişkiler içinde yollarını ayırdığı ifade edildi.

Sayfa Yükleniyor...