"Dortmund'a savunma yapmaya değil, kazanmaya gideceğiz"

Manchester City Teknik Direktörü Pep Guardiola, Borussia Dortmund'u 2-1 yendikleri maç sonrası, iddiasını ortaya koydu ve "Dortmund'a savunma yapmaya değil, kazanmaya gideceğiz" dedi.

NTV Spor 07.04.2021 - 01:41

Borussia Dortmund'un ilk dakikalarda Haaland'la önemli bir pozisyon yakaladığını söyleyen Pep Guardiola, "O pozisyonda Ederson harika kurtardı. 1-0'dan sonra oyunu kontrol ettik. Son yarım saatte Foden tehlikeler yarattı. O dakikalarda gol bulsaydı maç daha farklı olurdu. Bazı şeyleri rakibin kalitesinden dolayı yapamadık ama savaşmamız ve sonuna kadar birlikte mücadele etmemiz önemliydi" dedi.

Almanya'ya kesinlikle kazanmaya gideceklerini söyleyen İspanyol taktisyen, "Dortmund'a gidip bu skoru savunmaya çalışacağız. Oraya savunmaya değil, kazanmaya gideceğiz" ifadelerini kullandı.

Bellingham'ın pozisyonu için ise hakem ile ilgili konuşmayacağını dile getiren Pep Guardiola, "Şampiyonlar Ligi'nde hakem konuşmamak en iyisi. Elimizde bu tarz kararların olduğu büyük bir liste var. Hakemin nasıl bir maç yönettiği konusunda yorum yapmamak daha iyi" diye konuştu.

Pep Guardiola, maçın yardımcı hakeminin karşılaşma sonrası Haaland'dan imza almasının sorulması üzerine de "Belki hayranıdır. Neden olmasın. Maçı harika yönettiler" yanıtını verdi.

YARDIMCI HAKEM, HAALAND'DAN İMZA ALDI
Avrupa'nın önde gelen ekipleri Erling Haaland'a imza attırmaya çalışırken bunu başaran yardımcı hakem oldu. Manchester City-Borussia Dortmund maçı sonrası, yardımcı hakemlerinden bir tanesi, alışılagelmişin dışında bir harekette bulunarak Norveçli oyuncuya soyunma odası tünelinde imza attırdı. Bu görüntüler ekranlara yansıdı.

Sayfa Yükleniyor...