"Drogba takımdan ayrılabilir"

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Didier Drogba'nın sezon sonu takımdan ayrılma ihtimali olduğunu söyledi. Aysal takımın son durumu ve yapılacak mali genel kurul öncesi önemli bilgiler verdi.

NTV Spor 12.04.2014 - 13:03

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Hürriyet Gazetesi'ne açıklamalarda bulundu.

Aysal, şampiyonluk yarışında ilk üçte yer almanın süreklilik olduğuna vurgu yaparken, "Galatasaray için iki sene şampiyon olduktan sonra bu sezon  ikinci olmak kulağa hoş gelmiyor. Ancak, her sene de şampiyon olamazsınız. Büyük kulüpler arasındaki rekabeti hiçe sayıp şampiyonluğu cepte sayamazsınız" dedi.

Drogba'nın sezon sonunda takımdan ayrılabileceğini söyleyen Ünal Aysal, “Kalırsan 1 yıl daha senin kontratını uzatmayı düşünürüm dedim. Çocuklarımın tahsil ve lisan sorunu var. Ailemle görüşmeliyim” dedi. Kariyerinin sonuna geldiği için hayatının bundan sonraki planlamasını başka bir yerde yapmayı düşünebilir. Şu an ne söylesem boş" şeklinde konuştu.

Aysal, 2014-15 sezonunun Galatasaray için tasarruf senesi olacağını ifade ederken, "Biz Galatasaray'ın 2011 yılından sonra marka değerini koruması, sportif başarıya yeniden ulaşması adına deyim yerindeyse biraz gaza bastık. Avrupa'nın ilk 10 takımı arasına girme yönünde ilerliyoruz. Şimdi de biraz kemerleri sıkacağız" dedi.

Mali genel kurula da değinen başkan Ünal Aysal, "Hukuki olarak seçim 2016'dadır. Tercihim 2016'ya kadar işimi yapmak. Bu kararı genel kurul verecek. Her tereddüt bizi zehirler. Seçim isteniyorsa hemen seçim için çalışma yapacağız. Genel Kurul'dan çıkacak karar benim için aynı zamanda bir ‘güven' kararı olacak" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...