Dünya Kupası madalyası özel eğitimli köpeğe emanet

Arjantin'in 36 yıl sonra Dünya Kupası'nı kazanmasında pay sahibi olan ancak daha sonra kutlamalar sırasındaki tavırlarıyla tepki çeken Emiliano Martinez, Dünya Kupası madalyası ile ailesini koruması için 22 bin 500 Euro'ya özel eğitimli bir köpek satın aldı.

NTV Spor 01.01.2023 - 22:03
Dünya Kupası madalyası özel eğitimli köpeğe emanet

Arjantin 36 yıl sonra 'nı kazanırken; en çok konuşulan isimlerden biri de olmuştu. Arjantinli kaleci kutlama törenleri sırasındaki hareketleri nedeniyle tepki çekmişti. İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Aston Villa'nın formasını giyen kaleci Emiliano Martinez, kutlamalarda Fransa'yı hedef aldı, soyunma odasında için 1 dakikalık saygı duruşu çağrısı yaptı. Arjantin'in başkenti Buenos Aires'teki kutlamalar sırasında da Kylian Mbappe oyuncağını kucağında taşıdı. Martinez'in bu tavırları daha sonra eleştirildi.

Mbappe oyuncuyla ilgili olarak, "Kutlamalar benim problemim değil. Bu tarz saçma şeylerle zaman harcamıyorum" ifadelerini kullandı.

MARTINEZ 22 bin 500 EURO'YA ÖZEL EĞİTİMLİ KÖPEK ALDI

Eleştirilerin odağında Emiliano Martinez, Dünya Kupası madalyası ile ailesini koruması için özel eğitimli bir köpek satın aldı. İngiliz medyasında çıkan haberlere göre; Martinez özel eğitimli köpek için 22 bin 500 (Yaklaşık 450 bin TL) ödedi. Amerikan Deniz Kuvvetleri'nce de kullanılan köpeğin 30 kiloyu kaldırabildiği ve en iyi dövüş organizasyonları için eğitildiği ifade edildi. Alman çoban köpeğine benzeyen Belçika Malinois cinsi köpek artık Martinez'i ve ailesini koruyacak.

Köpeğin, özel koruma köpekleri eğitimi yapan bir firmadan alındığı ve firmanın müşterileri arasında Hugo Lloris, Ashley Cole ve Tyson Fury gibi isimlerin de olduğu kaydedildi.

Sayfa Yükleniyor...