"Dünyanın en iyi oyuncusuna sahip olmak bir hediye"

Barcelona, Josep Maria Bartomeu'dan boşalan başkanlık koltuğu için 7 Mart'ta seçim yapmaya hazırlanıyor. Eski başkan Joan Laporta, Victor Font ve Toni Freixa başkanlık seçimleri için adaylıklarını açıkladı.

NTV Spor 22.02.2021 - 19:26 | Son Güncelleme: 22.02.2021 - 22:23

LA LIGA PUAN DURUMU

BBC'ye konuşan 3 aday, sezon sonu sözleşmesi biten Lionel Messi'yi takımda tutabilmenin en önemli gündem maddesi olduğunu söyledi.

Barcelona'da tekrar başkan olmak isteyen Joan Laporta, "Ona ekonomik olarak ilginç bir teklif yapacağız. Messi'nin sadece parayı düşünmediğini biliyorum. O, Barcelona ile yeniden Şampiyonlar Ligi'ni kazanabilecek rekabetçi bir takım kurma şansı olduğunu bilmek istiyor. Bu benim önceliğim ve bu aşkı devam ettirebilirmek için elimden geleni yapacağım" dedi.

"Messi kısa ve orta vadede stratejik bir hamle"

Diğer adaylardan Victor Font, Lionel Messi ile olan ilişkinin kısa ve orta dönemde stratejik olduğunu söyledi. Font konuşmasına, "Messi'nin kilit bir role sahip olduğuna inanıyoruz. Dünyanın en iyi oyuncusuna sahip olmak bir hediye. Kurumsal olarak da Messi emekli olduğunda da bu ilişkimizi devam ettirmeliyiz" şeklinde devam etti.

Arjantinli oyuncunun Katalan kulübünde futbolu bırakmak istediğini söyleyen Font, "Messi, bize yazın takımdan ayrılmak istediğini söylemesine rağmen 2 hedefine ulaşılabileceğini söyledi. O her zaman Barcelona'da emekli olmak ister" diye konuştu.

Üçüncü başkan adayı Frexia ise Lionel Messi'nin takımda kalmasının onlar için gurur olacağını söyledi. Frexia, "Sezon sonu sözleşmesinin bittiğini biliyoruz. Onunla masaya oturup iyi bir anlaşma yapmak ve kulübün ekonomik durumları ölçüsünde teklif yapmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...