Dursun Özbek'ten 3 transfer müjdesi; Mauro Icardi için formülü açıkladı

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Mauro Icardi transferine dair önemli açıklamalar yaparken, Milot Rashica'yı büyük olasılıkla kadrolarına katacaklarını bildirdi. Dursun Özbek'in Uğurcan Çakır sorusuna verdiği cevap dikkat çekerken, başkan isim vermeden iki transferde sona geldiklerini belirtti.

Tuna Tunca - NTV Spor 07.06.2023 - 23:35
Son Güncelleme: 08.06.2023 - 00:17
Dursun Özbek'ten 3 transfer müjdesi; Mauro Icardi için formülü açıkladı

Süper Lig'de 2022-23 sezonunda şampiyonluğa ulaşan 'da başkan , A Spor'da açıklamalar yaptı. Özbek, Mauro Icardi ve Milot Rashica transferiyle ilgili de konuştu. Başkanın Uğurcan Çakır sorunu cevaplamaması dikkat çekti.

"ICARDI TRANSFERİ İÇİN SPONSOR GÖRÜŞMELERİMİZ OLUYOR"

Mauro Icardi transferi için şartları zorladıklarını belirten Dursun Özbek, "Bütçemizin dışında bir gelişme olursa diye de sponsor görüşmelerimiz oluyor. Icardi, Galatasaray'ı seviyor ancak yapı da maddi durumlar da önemli. Öncelikle bonservisini almak istiyoruz ya da aynı şartlarla kiralayabilir miyiz diye bakıyoruz" ifadelerini kullandı.

🟡GALATASARAY HABERLERİ🔴

Mauro Icardi'ye 750 bin Euro maaş ödediklerini hatırlatan başkan, "Transferin başarı seviyesini ölçebilmek için performansına bakarsınız, bir yandan da fiyat-fayda dengesine" dedi.

"RASHICA TRASNFERİNİ BÜYÜK BİR İHTİMALLE YAPACAĞIZ"

Öte yandan Dursun Özbek, Milot Rashica transferini büyük olasılıkla bitireceklerini bildirdi. Özbek, "Rashica'nın kulübüyle temas halindeyiz. Büyük bir ihtimalle transferini yapacağız" şeklinde konuştu.

"5 FUTBOLCUMUZ İÇİN RESMİ TEKLİF ALDIK"

Dursun Özbek kadrodaki 5 futbolcuları için resmi teklif aldıklarını da belirtti.

UĞURCAN ÇAKIR?

Bu arada Dursun Özbek'in Uğurcan Çakır sorusunu cevaplamaması dikkat çekti. Başkan Özbek, iki transferi de bitirmek üzere olduklarını dile getirdi.

📈SPOR TOTO SÜPER LİG PUAN DURUMU📈

Türkiye'deki spor kulüplerinin futbolcu üretip satış yaparak para kazanmasının mümkün olmadığını belirten Özbek, "Maksimum 20-25 milyonluk gelirleri oluyor" şeklinde konuştu.

Erden Timur'a övgüler yağdıran başkan, "Erden kardeşime 'Futboldan sen sorumlusun' dedim ama bunu söyleyip geri çekilmedim. Erden de son derece başarılı bir yönetim gösterdi. 7/24 takımla birlikte oldu. Dubai'den bile kulübe geliyor ve sporcularla oturuyor. Bazen eve gitmek yerine tesiste kalıyordu" sözlerini sarf etti.

Beşiktaş ile TFF'nin arasında sürtüşme olduğunu söyleyen Dursun Özbek, "Beşiktaş'ın iddia ettiği şeyler farklı şeyler" dedi.

Sezon boyunca kulüplerin yaptığı açıklamalara değinen Özbek, "Fenerbahçe sezon boyunca 45 tane açıklama yapmış. Beşiktaş 27, Galatasaray ise 13 açıklama yapmış" şeklinde konuştu.

SPOR TOTO SÜPER LİG HABERLERİ

Sayfa Yükleniyor...