Eddie Newton: Hayal kırıklığı

Trabzonspor Teknik Direktörü Eddie Newton, 3-1'lik Fenerbahçe yenilgisini değerlendirdi. İngiliz çalıştırıcı "Hayal kırıklığı yaratan bir durum" dedi.

NTV Spor 25.10.2020 - 21:35 | Son Güncelleme: 25.10.2020 - 22:13

Trabzonspor Teknik Direktörü Eddie Newton, 3-1 yenildikleri Fenerbahçe maçını değerlendirdi.

İngiliz çalıştırıcı "Hayal kırıklığı yaratan bir durum. İlk yarının hakimi bizdik. 2. yarı öncesi yaşanabilecekleri oyuncularla konuştuk ancak hemen üst üste goller yedik. Arka arkaya 3 gol yiyecek kadar konsantrasyonu kaybetmemeliydik. Oyunun sonlarına doğru tekrar dahil olmayı denedik ama istediğimiz çabayı gösteremedik" dedi. 

"Trabzonspor'un geleceğini nasıl görüyorsunuz?" sorusuna İngiliz çalıştırıcı, "Aslında çoğu zaman iyi oynuyoruz. Oyunun hakimi oluyoruz. Olmaması gereken zamanlarda basit hatalar yapıyoruz. Belki bu arka arkaya konsantrasyon kayıpları olmamalıydı. Oyunda sürekli kendimizi tutabilmeliydik. Belki eksik olan buydu. Bunu düzeltmemiz gerekiyor" yanıtını verdi.

Süper Lig'in 6. haftasında Fenerbahçe'ye deplasmanda 3-1 mağlup olan Trabzonspor'un teknik direktörü Eddie Newton, ikinci yarının başında yaşadıkları konsantrasyon kaybı nedeniyle üst üste goller yediklerini söyledi.

İngiliz çalıştırıcı, Ülker Stadı'nda oynanan müsabakanın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, ilk yarıda iyi bir performans sergilediklerini belirterek, "Oyunu kontrol ettik. Taktik olarak iyiydik. İkinci yarının başında ise konsantrasyon kaybı yaşadık. Arka arkaya 3 gol yedik. Geri dönmek zor oldu. Son dakikalarda yine baskı kurarak geri gelmeyi denedik ama başarılı olamadık." ifadelerini kullandı.

İstedikleri sonuçları alamadıklarını ve bu nedenle öz güven kaybı yaşadıklarını vurgulayan Newton, "Bu, her takımın yaşayacağı bir durum. Öz güven kaybı yaşanması normal. Düzeltmemiz gereken noktalar var. Yapmamamız gereken hataları yapıyoruz. Bunların üzerinde çalışıyoruz. Takım doğru yolda. Eğer bu hataları azaltırsak daha iyi olacağımızdan eminiz." şeklinde konuştu.


Sayfa Yükleniyor...