Efsaneden tam destek!

Arsenal'in efsanevi oyuncularından Ian Wright, Theo Walcott konusunda kulüp yönetimini uyardı. Wright, bir yıldız ismin daha kaybedilmemesi için Walcott'a forvet hattında şans tanınmasını istedi.

NTV Spor 27.09.2012 - 13:55

Arsenal'de kanatta görev yapan Theo Walcott, bundan böyle forvette görev almaması halinde, kulübüyle sözleşmesini uzatmayacağını açıklamıştı. Kulübe bir forvet oyuncusu olarak transfer olmasına karşın aradan geçen yıllarda kanatta görev yapmaya mecbur kaldığını belirten Walcott, Menajer Wenger'den, forvette kendisini kanıtlaması için şans istemişti.  
 
Arsenal tarihinin en önemli oyuncularından Ian Wright da Walcott'a destek verdi. Fabregas, Nasri, van Persie ve Song gibi yıldızlarını kaybeden kulübün, Walcott'u da kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu vurgulayan Wright, 23 yaşındaki oyuncuya istediği şansın verilmesi gerektiği görüşünde.
 
Walcott'un golcü kumaşına sahip olduğunu savunan Wright; "Walcott, üst düzey bir forvet olabilecek tüm özelliklere sahip. Wenger'in oyuncuya artık forvet hattında şans tanıma zamanı geldi. Walcott başarılı olamazsa, bu sorun da ortadan kalkar. Ancak oyuncu en azından kendisini kanıtlama şansını hakediyor" diye konuştu.
 
Forvet hattında görev yapmaması halinde kontratını uzatmayacağını söyleyen Walcott, takımının Coventry ile oynadığı lig kupası maçında, Arsenal taraftarınca zaman zaman ıslıklanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...