"El Clasico'yu kaybedersek şampiyonluk şansımız azalır"

El Clasico öncesinde Barcelona'nın yıldızı Lionel Messi, Cumartesi gecesi oynanacak karşılaşmanın ligdeki kaderlerini belirleyeceğini söyledi. Messi, Real Madrid'e mağlup olmaları halinde şampiyonluk şanslarının çok azalacağını ifade etti.

NTV Spor 08.12.2011 - 17:08

Barcelona'nın yıldızı Messi, Real Madrid ile oynayacakları El Clasico'nun, ligdeki kaderlerini belirleyeceğini söyledi. Zira Messi, kaybetmeleri halinde şampiyonluk şanslarının çok azalacağı görüşünde. Barcelona Teknik Direktörü Pep Guardiola ise, Real Madrid'e kaybetmeleri halinde de şampiyonluk şanslarını koruyacaklarını düşünüyor.

Ancak takımın yıldızı Lionel Messi hiç de onun gibi düşünmüyor.

El Clasico sonrası, FIFA Kulüpler Dünya Kupası için, 20 bin kilometrelik Japonya yolculuğuna çıkacaklarını hatırlatan Messi, Real Madrid'e kaybetmeleri halinde, çok zor duruma düşecekleri görüşünde.

Real Madrid karşısında ligin kaderini etkileyecek bir maça çıkacaklarını vurgulayan Messi, "Bernabeu'da alacağımız sonuç, sezonunun tamamını etkileyecek. Yenilirsek, kendimizi toplamak için zamanımız olmayacak. Çünkü Japonya yolculuğuna çıkacağız ve muhtemelen çok yorgun döneceğiz. Bu yüzden, Real Madrid karşısında iyi bir sonuç almamız, hem La Liga hem de Dünya Kulüpler Kupası açısından hayati önem taşıyor" dedi.

Messi, Kulüpler Dünya Kupası öncesi, Neymar'ın kendisinden daha iyi bir futbolcu olduğunu savunan Pele'ye ise yanıt vermedi. Kimseyle karşılaştırılmak istemediğini dile getiren Arjantinli golcü, sadece takımının kazanması için sahaya çıktığının altını çizdi.

Sayfa Yükleniyor...