Eleştiri okları Hodgson'ın üzerinde!

Slovakya ile golsüz berabere kalan İngiltere, B Grubu’nu Galler’in ardında 2. sırada tamamladı. Eleştiri oklarının hedefinde kadrosunda 6 değişiklik birden yapan menajer Roy Hodgson vardı.

NTV Spor 21.06.2016 - 15:32

İngiltere Menajeri Roy Hodgson, grup liderliği için büyük önem taşıyan maçta Slovakya karşısına takımında 6 değişiklik birden yaparak çıktı. İngiltere maç boyunca üstün olsa da karşılaşma golsüz berabere sonuçlandı.

Galler'in Rusya'yı 3-0 yenmesiyle İngiltere grupta 2. sırada kaldı. Bu da İngiltere'nin 2. turda Portekiz, Macaristan, İzlanda ve Avusturya'nın bulunduğu F Grubu'nun ikincisi ile karşılaşacağı anlamına geliyor.

İngiltere çeyrek finale çıkması halindeyse rakibi muhtemelen ev sahibi Fransa olacak. Bu kritik büyük bir risk alan Hodgson, eleştirilerle de karşı karşıya kaldı.

İngiliz basını, Hodgson'ın neden böyle bir kumar oynamaya ihtiyaç duyduğunu anlayabilmiş değil. Deneyimli menajer ise takımda yaptığı değişikliklere karşın çok üstün oynadıklarını ve 3 puanı hakettiklerini söyledi.

Grup ikincisi olmalarının kendisini korkutmadığını dile getiren Hodgson, "Bizden daha güçlü bir takımla karşılaşacağımızı kim söylüyor? Bu şekilde oynamaya devam edersek, kimseden çekinmemize gerek yok. 3 maçtır rakiplerimizden çok üstünüz. Tek eksiğimiz gol. Eminim ki grupta atamadığımız gollerin faturasını ödeyecek bir rakip karşımıza çıkacak" dedi.

Sayfa Yükleniyor...