Elmas ile Hamamcıoğlu seçim sonrası kürsüye birlikte çıktı

Galatasaray'ın olağan genel kurulu tamamlanırken, Burak Elmas kulüpte başkanlık koltuğuna oturan 38. isim oldu.

NTV Spor 19.06.2021 - 23:34

Sarı-kırmızılı kulübün 102. dönem yönetiminin belirlendiği ve Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen kongrede rakipleri Metin Öztürk, İbrahim Özdemir, Eşref Hamamcıoğlu ve Yiğit Şardan'ın üstünlük sağlayan Elmas, 38. başkan olarak tarihe geçti.

Burak Elmas, kulüp tarihinin 37. başkanı unvanına sahip Mustafa Cengiz'den koltuğu devralacak.

Başkan adaylarından Eşref Hamamcıoğlu, seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Burak Elmas’ı tebrik etti ve kürsüye onunla birlikte çıktı.

Hamamcıoğlu "Sevgili Burak Elmas ve çalışma arkadaşlarına, değerli kendi çalışma arkadaşlarıma ve bu seçim sürecinde tüm adayları destekleyen Galatasaraylılara teşekkür ediyorum. Bu seçim, umarım Galatasaray’da yeni başlayacak olan kucaklaşmanın bir sembolü olacaktır. Güzel, centilmence ve Galatasaraylılara yakışır bir seçim süreci geçirdik. Bunda herkesin bir payı var. Tüm yarışan adaylar çok değerlidir. Zaman zaman seçim sürecinde uygun olmayan eleştiriler yapmış olabilirler. Bundan sonraki seçimlerde özellikle genç kardeşlerimin dikkatli olmalarında yarar var. Çünkü burası Tevfik Fikret Salonu. Demokrasinin beşiği. Bu vesileyle bize oy vermek için buraya kadar gelmiş, bu saate kadar beklemiş olan değerli seçmen arkadaşlarımız, genel kurul üyelerimize gönülden teşekkür ediyorum. Umarım sevgili Burak Elmas ve arkadaşları çok başarılı bir yönetim dönemi geçirecektir. Genel kurul iradesi esastır. Bize düşen hep birlikte Galatasaray’ın daha iyi bir seviyeye gelmesi için kendisine ve seçilmiş arkadaşlarına destek olmasıdır. Bunun da böyle bilinmesine yarar var" dedi.

Sayfa Yükleniyor...