Galatasaray'da seçim krizi | Burak Elmas'tan Fatih Terim'e çağrı: "Çıksın konuşsun"

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, sarı-kırmızılı kulüpteki seçim krizi hakkında konuştu.

NTV Spor 30.04.2022 - 18:45 | Son Güncelleme: 30.04.2022 - 19:02

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, seçim konusunda açıklamalar yaptı.

- Burak Elmas ne söyledi?

"Pazartesi günü 4-11 Haziran'la ilgili karar alacağız ve yürürlüğe sokacağız. Galatasaray'da seçim olacak." diyen Elmas, düzenlediği basın toplantısında teknik direktör Fatih Terim'e çağrıda bulundu;

"Bugünkü toplantıya katılmamamız, olağanüstü bir karardır. Aynen toplantının olduğu gibi. Bugünkü toplantıda geçmişte yaptıkları hareketleri unutarak, yüzleri kızarmadan, hiç utanmadan çıkıp Galatasaray Başkanı'na hakaret eden disiplinlik en az 4-5 konuşma var. Bir çağrım da Galatasaray siyasetinde kendi iradesi olmasa da kullanılmaya çalışılan sayın Fatih Terim'edir. O da çıksın konuşsun. Bütün herkes konuşsun, herkes açık açık bildiklerini anlatsın. Galatasaray da bir rahatlasın."

- Yeniden aday olacak mı?

Burak Elmas, önümüzdeki seçimler için aday olup olmayacağı hakkında gelen soruya ise, "Başkanlığa aday olsam, net şekilde söylerim. Sizin sormanıza da gerek kalmaz. Seçimin iptalini istesem, idari ibrasızlık için başvururdum. Bu karar eskiden olduğu gibi erken çıkardı ve seçime girebilirdim." şeklinde yanıt verdi.

Sayfa Yükleniyor...