Emenike Spartak Moskova'da

Fenerbahçe, Kardemir Karabükspor’dan transfer ettiği Emmanuel Emenike’yi 10 milyon bonservis bedeli ile Spartak Moskova Kulübü’ne sattığını borsaya bildirdi.

NTV Spor 28.07.2011 - 13:16

Fenerbahçe'nin sezon başında Kardemir Karabükspor'dan renklerine kattığı Nijeryalı futbolcu Emmanuel Emenike, Rusya'nın Sportak Moskova takımına transfer oldu.

Sarı-lacivertli kulüp, Emenike'nin bonservisinin 10 milyon euro bedelle Spartak Moskova'ya verilmesi konusunda anlaşmaya varıldığını açıkladı.

Fenerbahçe Sportif Hizmetler Sanayi ve Ticaret A.Ş'den İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na (IMKB) gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yer alan açıklamada ''Oyuncumuz Emmanuel Chinenye Emenike'nin bonservisinin 10 milyon euro bedelle Spartak Moskova'ya verilmesi konusunda anlaşmaya varılarak sözleşmesi imzalanmıştır'' denildi.

Fenerbahçe, transfer sezonu başında renklerine kattığı Emenike'nin bonservisi için Kardemir Karabükspor ile 9 milyon euroya anlaşmıştı.

Fenerbahçe Kulübü, resmi internet sitesinden, Nijeryalı futbolcu Emenike'nin Rusya'nın Spartak Moskova Kulübü'ne transferiyle ilgili bir açıklama yayınladı.

Sarı lacivertli kulüp tarafından yapılan açıklamada, "Futbolcumuz Emmanuel Emenike'nin Rusya'nın Spartak Moskova takımına transferi konusunda anlaşma sağlanmıştır. Futbolcumuz Türkiye'de yaşadığı olumsuzluklar nedeniyle futbol hayatına başka bir ülkede devam etmek istediğini daha fazla Türkiye'de kalmak istemediğini teknik heyet ve yönetimimize bildirmiş ve ayrılmak istediğini dile getirmiştir. Bunun üzerine Emenike ile ilgilenen Spartak Moskova takımı ile temasa geçilerek anlaşma sağlanmıştır. Emenike'ye bundan sonraki futbol yaşamında başarılar dileriz" denildi.

Sayfa Yükleniyor...