"Emre Akbaba, Galatasaray'ı istiyor"

Abdürrahim Albayrak, Fenerbahçe'nin de ilgilendiği Emre Akbaba hakkında çarpıcı ifadeler kullandı.

NTV Spor 17.08.2018 - 12:38 | Son Güncelleme: 17.08.2018 - 14:33

Galatasaray İkinci Başkanı Abdürrahim Albayrak, uzun süredir transfer gündemlerinde yer alan ancak son dönemde Fenerbahçe'nin de temaslarda bulunduğu öğrenilen Emre Akbaba hakkında konuştu.

Emre Akbaba'nın transfer için 2-3 aydır hem oyuncu hem de Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu ile görüştüklerini belirten Albayrak, "Ankara'da bir saate yakın konuşma yaptık. Sevgili başkan bizden 7 milyon euro istedi. Son sezonu olan bir futbolcuya böyle para vermemiz mümkün olmaz. Biz buraya 100 liranın hesabını yaparak geldik. Biz 2,5 milyon euro teklif vermiştik, 3 milyon euroya çıktık. Dün Hasan başkanı davet ettim, uzun uzun konuştuk. Bizim verebileceğimiz para 3 milyon eurodur ve o rakama da anlaşamadık." dedi.

Hasan Çavuşoğlu'nun aynı zamanda Alanya Fenerbahçeliler Derneği'nin başkanlığını üstlendiğini hatırlatan Abdürrahim Albayrak, "Futbolcu, 'Ben Galatasaraylıyım, Galatasaray'a gitmek istiyorum" diyor. Bugün bir görüşme daha yapacağım. Emre'nin kafasını çelmek için, 'Sen Galatasaray'a gidiyorsun, ama seni Şampiyonlar Ligi'nde oynatamazlar' demişler. Öyle bir şey yoktur. Bir futbolcu bana, 'Ben Fenerbahçeliyim, Fenerbahçe'ye gitmek istiyorum' derse, ben o futbolcuyu almam." ifadelerini kullandı.

Abdürrahim Albayrak ayrıca bir futbolcu hakkında Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'dan görüş aldığını sözlerine ekledi.

FİKRET ORMAN'A TEŞEKKÜR
Abdurrahim Albayrak, kulüpler arasında sorun yaşanmasını istemediğini vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı:

"Ben Beşiktaş Kulübü ile karşılıklı alışverişlerde sormadan hareket etmem. Fikret (Orman) Başkana teşekkür ediyorum. Dün bir futbolcuyla ilgili kendisinden görüş aldım. 'Hiçbir problem yoktur, alabilirsin.' dedi. Fikret Orman ile konuştuğumuz oyuncu aramızda kalsın. Dostlukların ön planda olması lazım. Bir dönem Beşiktaş'ın gönderdiği Nouma'yı istemiştim. Serdar Bilgili ile görüştüğümde 'Başkanım almasan iyi olur.' dedi. O iş benim için bitti. İki ay sonra bizden bir futbolcu oraya gitmek istedi. Bu sefer Serdar Bilgili aradı, ben de 'Başkanım almasanız iyi olur.' dedim. O iş de orada kapanmıştı. Transferler böyle olur."

Sayfa Yükleniyor...