Emre Belözoğlu: Şampiyonlukla veda etmek istiyorum

Fenerbahçe kaptanı Emre Belözoğlu, MKE Ankaragücü galibiyetini yorumladı.

NTV Spor

21.09.2019 - 22:26

Fenerbahçe, Galatasaray derbisi öncesi MKE Ankaragücü virajını kayıpsız geçti. Kadıköy'deki maça yedek kulübesinde başlayan ve Garry Rodrigues'in sakatlanması sonrası oyuna giren Emre Belözoğlu, 2-1'lik galibiyeti yorumladı.

"Biliyorsunuz Neslican kardeşimizi kaybettik. Kendisine rahmet diliyorum. Hayatta her şeyi kaybedebilirsiniz. Ömrümüz geliyor geçiyor ama rengi ne olursa olsun herkese mücadele etmeyi gösterdi ve aramızdan öyle ayrıldı. Herkese örnek bir duruş gösterdi, mekanı cennet olsun.

Kazanmak önemliydi. Şampiyonluk bu tür maçlardan geçiyor. Zor kazanılan maçlar önemli oluyor bu periyotta. Daha önce skoru koparabilirdik, pozisyonlarımız da var. 2-1'den sonra oyun dengelendi, Ankaragücü de gol atabilirdi. Bu tür maçları daha erken koparabilmemiz adına daha erken gol bulmamız gerekiyor. Kazanarak derbiye gitmek mutluluk verici.

(Emresiz Feerbahçe Emreli Fenerbahçe) Bunu gerek medyada gerek sokağa çıktığımda gerekse Fenerbahçe taraftarından duyuyorum, teşekkür ediyorum. Fakat ben bu takımın bir parçasıyım. Ben sahada olsam da olmasam da takım elinden gelen özveriyi gösterecektir. Başakşehir'de 4 sene boyunca iyi mücadele ettik ama burada, taraftarın gücünü arkanızda hissediyorsunuz.

Benim adıma sezon iyi başlasa da önemli olan sonunu iyi getirebilmek. Şampiyonlukla veda etmek istiyorum. En büyük gücümüz taraftarımız, bizim arkamızda dursunlar yeter."

Sayfa Yükleniyor...