Emre Belözoğlu: Son maçım olabilir

Fenerbahçe Kaptanı Emre Belözloğu, Çaykur Rizespor maçı sonrası taraftardan kötü sezon için özür diledi. Tecrübeli isim devam edip etmeyeceği konusunda ise net ifadeler kullanmaktan kaçındı.

NTV Spor 25.07.2020 - 23:44

"24 yıllık futbol serüveni, futbolcu olarak son röportajın. Bununla ilgili ne söylersiniz?" sorusunu yanıtlayan Emre Belözoğlu,

"Böyle duygusal konuşmaları yapmamayı tercih edeceğimi söylemiştim. Bir iki güne kadar gerekli açıklamayı yapacağım. Maç bittiğinde 2-3 dakika soyunma odasına gittim. Annemi aramam gerekti. Çocukluğumda ne hayal ettiysem Allah'a hamd ediyorum, fazlasıyla nasip etti. Bu düşüncelerimi duygularımı biraz daha samimi bir şekilde en azından futbolseverlere bir iki gün daha aklı selim bir ortamda hazırlanıp öyle cevap vermek istiyorum.

Hatalarım ve sevabımna doğrularım ve yanlışlarımla 24 yıldır, yedi kulenin sokaklarında futbolcu ağabaylerimin adlarını ezberledim. Son maçım olabilir. Çocukluğumda Fnerebahçeliydim. Galatıasaray alt yapısında oaynadım. Orada güzel günlerim geçti. Avrupa'da güzel günlerim geçti. Geldim Başakşehir'de güzel günlerim geçti. Şampiyonluk kazandılar. Analarının ak sütü
gibi helal olsun.

Benim için kolay olmayacak. Ailemden sonra en mutlu olduğum yer bu sahanın içiydi. Her veda bir kavuşmaya vesile. Sadece proesyonel futbolculuktan belki kopacağım. Herkes hakkını helal etsin. Sevgi ve nefret olarak karşılığını aldım. Allah herkese gönlünden geçirdiğinin fazlasını versin. Futbolcuların hepsine başarılar diliyorum" dedi.  

2-3 gün içinde daha ciddi bir açıklama yapacağım diyen ve futbola kesin veda edip etmediği konusunda ise tecrübeli isim,

"Hayalim, Allah nasip eder Fenerbahçe'nin menfaatleri doğrultusunda ortak hedef doğrultusunda başkanımızla oturup konuşacağız. En büyük hedefim alt yapıdan gelen oyuncuları takıma katmak. Ömer Faruk'un çok başarılı olmasını istiyorum. Onun profesyonel kariyerine benim de katkım olduysa ne mutlu bana. Emre Nasuh, Cenk, Gürkan, Muhammed, Emir, Batuhan gibi kardeşlerimizi içeri katmak istedik. Onlardan çok şey bekliyorum. Onlara sahip çıktığımızda onlar da diğer ülkelerin gençleri gibi kendi ülkelerine yardım edeceklerdir. Onların da profesyonel hayata girmelerine ufacık bir katkım olursa çok mutlu olurum." diye konuştu. 

"KEŞKE DEDİĞİM ÇOK ŞEY YAŞADIM"
Maç sonrası annesiyle arasında geçen konuşmayı aktaran ve "Annem biraz ağladı" diyen Emre Belözoğlu, "Onun için duygusalım. Keşke dediğim çok şey yaşadım. İnsanım; çok hata yaptım. Kalbimi benden daha iyi bilen Allah'tır. Hiç kimseye bilerek kötülük yapmadım. Hata olmuştur. Ne olursa olsun samimi, beni tanıyan, benimle vakit geçirmiş, sokakta gördüğünde boynuma sarılan veya hakaret eden insanlar beni anladılar. Keşkelerim çok fazla. İnsanın yaşı ne olursa olsun insan ne hata yapabilir. Hayatımda hiç kimseye kötülük yapmadım. Bunu benden daha iyi bilen Allah'tır" ifadelerini kullandı. 

Maçı değerlendirmesi istenen 40 yaşındaki oyuncu,
"Maçtan önce arkadaşlarla sahanın içinde bir toplantı yaptık. Kaybetmekten nefret ettiğimi söyledim. 'Belki kariyerimin son maçı olacak' dedim. Sahada hepimiz elimizden geldiğince mücadele ettik. En azından iyi bir maç oldu. Sezonun geneline baktığımızda Fenerbahçe iyi bir sezon geçirmedi. Hiçbirimiz iyi bir sezon geçirmedik. Fenerbahçeli taraftarlardan bir kez bu sezon için takımın kaptanı ve büyüğü olarak özür diliyorum. Fenerbahçe'nin büyüklüğünün kupa büyükrlüğü olmadığını bir kez daha gösterelim. Bu camia türk futbol tarihinin en zor dönemlerini yaşayıp ayakta kaldı. Yine bu birleşmeyi sağlar isek yine başarıyı sağlayacaktır. 

Fenerbahçe taraftarından bu sezon için bir kez daha özür diliyorum. İyi, kötü, sevap, günah ne varsa hakkım helal olsun. Beni seven sevmeyen herkes bana hakkını helal etsin" diye konuştu.  

Başakşehir'in şampiyonluğu için ise Emre Belözoğlu, "Başakşehir'in başlı başına içinde yer aldım. Gelişimine şahit oldum. Sayın Başkanımızın Göksel ağabey yakın dostumdur. Göksel Ağabey'in ve Okan Ağabey'in olduğu her başarıda sevindim sevineceğim. Analarının ak sütü gibi helal bir şampiyonluk kazandılar. Onları bir kez daha tebrik ediyorum. Gelişmesinde sayın Cumhurbaşkanımızın, Abdullah Avcı'nın çok büyük katkıları oldu. Örnek alınması gereken bir başarı. Bir kez daha kendilerini tebrik ediyorum" yorumunu yaptı.

Sayfa Yükleniyor...