Emre Kılınç: Burada olabilmeyi çok istiyordum

Galatasaray'ın yeni transferi Emre Kılınç, sarı-kırmızılı kulübün bir parçası olduğu için çok mutlu olduğunu söyledi.

NTV Spor 12.08.2020 - 19:46 | Son Güncelleme: 12.08.2020 - 20:40

Galatasaray, Sivasspor ile kontratı sona eren Emre Kılınç'ı renklerine bağladı.

25 yaşındaki kanat oyuncusu sarı-kırmızılı ekiple 4 yıllık sözleşme imzalarken kulüp televizyonuna verdiği röportajda mutluluğunu dile getirdi.

''Burada olabilmeyi çok istiyordum''

“Başta Başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerimize, Fatih hocamıza, beni bu kulübe layık gören tüm yetkililerimize çok teşekkür ediyorum. Galatasaray’da olmak, Galatasaray’ın futbolcusu olmak, bu armayı taşımak benim için büyük bir onur ve gurur. Burada olabilmeyi çok istiyordum. Şu an burada Galatasaray formasını taşıdığım için inanılmaz gururluyum. Benim için çok gurur verici bir olay. Buralara gelmemde emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Bu bir başlangıç. Başlangıç ne kadar güzel oldu. İnşallah benim de Galatasaray’dan ayrılışım kaptanımızın ayrılışı gibi mutlu, güzel bir şekilde olur tek temennim bu. Ben sadece bir söz vermiştim, Galatasaray’da oynama hayalimden bahsetmiştim. Tek söylediğim buydu. Bunun haricinde pek bir şey yapmam gerekmedi. Süreç beni buralara getirdi. Sadece dik duruşumu korudum ve şu an buradayız. Yönetim, taraftar tarafından da bu kadar seviliyorum. Hepsinden Allah razı olsun.”

Mustafa Cengiz: Emre Kılınç sadece bir transfer değil, kişilik abidesi

“Emre Kılınç bence sadece bir transfer değil, gelecek kuşaklar için bir söz tutma, bir kişilik abidesi. Bu bir karakter meselesi. İzafidir bu kavram. Dürüstlük ve doğruluk öncelikle söz tutmaktır. Taahhütlerine sadık kalmaktır. Emre bize bunu gösterdi. Kendisine bu bağlamda da Galatasaray için değil Türk sporu adına teşekkür ediyorum. Hoş geldin Emre kardeşim.”

Abdurrahim Albayrak: Emre'ye çok teşekkür ediyorum

“Emre’ye çok teşekkür ediyorum. Emre sağlam durmasaydı, sözünde durmasaydı başkaları gibi… ‘Abdurrahim ağabey ben sana öyle bir şey yapar mıyım, Galatasaray’a yapar mıyım?’ dedi. Hem camiam hem şahsım adıma Emre’ye çok teşekkür ediyorum. Böyle bir evlat yetiştirdikleri için de Emre’nin ailesine çok teşekkür ediyorum. Evlat böyle yetiştirilir.”

Sayfa Yükleniyor...