"En büyük avantajımız tecrübemiz"

BATE karşılaşması öncesi NTV Spor'un sorularını yanıtlayan Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, en büyük avantajlarının tecrübe olduğunu söyledi. Kocaman, ligdeki şampiyonluk şanslarını da değerlendirdi.

NTV Spor 20.02.2013 - 18:52

Fenerbahçe'nin BATE Borisov ile oynayacağı UEFA Avrupa Ligi 2. Tur rövanş maçı öncesi NTV Spor'a konuşan Aykut Kocaman, bu zorlu karşılaşmayla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Belarus'ta oynanan ilk maçta Meireles'in gördüğü kırmızı karta rağmen saha içerisinde iyi savaştıklarını ve takım halinde çok iyi organize olduklarını vurgulayan Aykut Kocaman, "Belarus'taki ilk maç çok ekstra olaylarla başlamıştı. Henüz maçın başında Meireles oyundan atılınca, nerdeyse 90 dakika 10 kişi oynamak zorunda kaldık. Özellikle 60. dakikadan sonra bu bizim için büyük bir dezavantaj oldu. O dakikalara kadar takım iyi götürmüştü işi. Bir anlamda da avantaj oldu diyebiliriz. 10 kişi kaldıktan sonra tüm savunma hatlarımızı, sahanın heryerinde üst seviyeye çıkardık. Blok halinde oynamayı başardık. Hızlı oynamayı seven BATE'nin işini zorlaştırdık. Ancak elde edebileceğimiz daha büyük bir avantaj var gibi gözüküyordu ancak bunu elde edemedik. Dolayısıyla burdaki maç, 0-0'dan başlıyor. Her iki takım da kendi silahlarını kullanacak. Bizim burdaki en büyük avantajımız, bireysel kalitesi yüksek olan oyuncularımız ve takım tecrübemiz. İlk maça göre hatalarımızı azaltıp, turu geçmek istiyoruz" dedi.

"ARTIK TELAFİNİN AZ OLDUĞU DÖNEME GİRİYORUZ"
Ligde, Avrupa'da ve kupada artık sona yaklaşırken, telafinin az olduğu döneme girdiklerini vurgulayan Kocaman, "3 kulvarda da artık sonlara yaklaşırken, telafinin artık az olduğu zamanlara giderken sürdürülebilirliği artırmamız gerekiyor. Eğer bu konuda problem yaşamazsak, beklenen sonuçlara yaklaşma ihtimalimiz artıyor. Buradaki en önemli noktalardan birisi yarınki maç olacak. Alacağımız iyi sonuç, takımdaki öz güveni ve morali en üst noktaya çıkaracak. Umarım ve dilerim her şey istediğimiz gibi gerçekleşir" diye konuştu.

"LİGDE GALATASARAY'IN PUAN KAYBINI BEKLEYECEĞİZ"
Ligde kendilerinin gibi Galatasaray'ın beklenenden fazla puan kaybı yaşadığını belirten Aykut Kocaman, "Olması gerekenden fazla puan kaybettik. Aslında bu, Galatasaray için de söylenebilir. Bakıldığında, her iki takım da kendi standartlarının altında seyrediyor. Ancak bizim 6 puanlık bir handikapımız var. Kendi maçlarımızı kazanmak yetmiyor, rakibimizin de puan kaybetmesini beklemek zorundayız. Eğer yapabilirsek, kalan haftaları kayıpsız geçmek istiyoruz. Bunu yapamadığımız yerde de minimum kayıpla ligi bitirmeyi hedefliyoruz. Bundan sonra yapacağımız başka bir şey yok" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...