'En çok harcayanlar'ın yeni üyesi

Futbol dünyasın ara transfer döneminin sonra ermensinin ardından 2019/2020 sezonu için en çok harcama yapan kulüpler de ortaya çıktı. İlk sırada Real Madrid'in yer aldığı listenin ikinci sırasında sürpriz bir takım var. Premier Lig'e sezon başında yükselen Aston Villa.

NTV Spor

12.02.2020 - 08:19

Futbolda harcayanlar kulübünün artık yeni bir üyesi var.

Geride kalan iki transfer döneminde yapılan hamleleri mercek altına alan araştırma kuruluşu CIES, Avrupa futbolunda en çok harcama yapan kulüpleri sıraladı.

İlk sırada sürpriz yok. Zinedine Zidane liderliğinde yeni bir yapılanmaya giden Real Madrid, bir yıl içinde yaptığı transferlerin ardından 181 milyon Euro eksi bilanço verdi.

İkinci sırada ise Premier Lig'in yeni ekibi Aston Villa var. Wesley ve Trone Mings başta olmak üzere toplamda 13 transfere imza atan İngiliz ekibi, bir yılda 169 milyon Euro'luk harcama yaptı.

Üçüncü sırada ise Antoine Griezmann ve Frankie de Jong gibi yıldızları kadrosuna katan Barcelona var. Yaptığı satışlarla denge kurmaya çalışan Katalan ekibi, 166 milyon Euro'luk harcamadan kaçamadı.

EN ÇOK KAZANAN CHELSEA
Transferde harcayanlar varken, doğal olarak kazananlar da sahneye çıktı. Eden Hazard'ı Real Madrid'e satan Chelsea, transfer yasağının da etkisiyle kasasına koyduğu 205 milyon Euro ile en çok kazanan kulüp oldu.

İngiliz devini 166 milyon Euro'luk gelirle Benfica takip ederken, üçüncü sırada 137 milyon Euro kar eden Ajax yer aldı.

Sayfa Yükleniyor...