"En iyisi Mehmet Topal!"

UEFA'nın resmi internet sitesinde Fenerbahçe-Braga maçının en iyi oyuncusu Mehmet Topal seçildi.

NTV Spor

11.03.2016 - 16:01

Sayfada "Fenerbahçe'nin gole en çok ihtiyaç duyduğu an bir kez daha Mehmet Topal sahneye çıktı" yorumu yer aldı. Bir önceki turda da deplasmandaki Lokomotiv Moskova maçında takımına turu getiren golü atan tecrübeli oyuncu, bu kez de Braga filelerini havalandırmayı başardı.

UEFA'nın sayfasındaki maç analizinde son dönemde Fenerbahçe'nin santrforlarının Avrupa'daki suskunluğuna da dikkat çekildi. Fenerbahçe'nin gollerini Avrupa'da son 4 maçtır santrforlar atmıyor. Bu süreçte goller Mehmet Topal (2), Josef de Souza (2), Ozan Tufan ve Markoviç'ten geldi.

UEFA'nın internet sitesi, Fenerbahçe'nin deneyimli kalecisi Volkan Demirel için de parantez açtı. Braga'ya geçit vermeyen Volkan için "Kaya gibi sağlam" benzetmesi yapıldı.

Bu arada Fenerbahçe, Braga karşısında aldığı sonuçla Avrupa'daki yenilmezliğini 8 maça çıkardı. En son UEFA Avrupa Ligi'nde grupların ilk maçında evinde Molde'ye mağlup olan Sarı lacivertliler o günden bu yana Avrupa'da yenilmedi. Vitor Pereira'nın öğrencileri bu süreçte oynadığı 8 maçın 4'ünden galip ayrılırken, hiç kaybetmeyerek yoluna devam etmeyi başardı.

Sayfa Yükleniyor...