En iyisi Nuri, en kötüsü Deniz

Almanya'da sezonun en iyi futbolcusu Nuri Şahin seçilirken Türk kökenli hakem Deniz Aytekin de sezonun en kötü hakemi olarak gösterildi.

NTV Spor 23.05.2011 - 12:53

Almanya 1. Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarında oynayan futbolcular, sezonun en iyi oyuncusu olarak Borussia Dortmund'dan Real Madrid'e transfer olan milli futbolcu Nuri Şahin'i seçti.

Spor dergisi Kicker tarafından her sezon sonunda futbolcular arasında yapılan araştırmaya göre, Bundesliga oyuncuları yüzde 46,1 oranla Nuri'yi en iyi oyuncu olarak gösterirken, Nuri'yi yüzde 18,7 oran ile takım arkadaşı Mario Götze izledi.

Sezonun en kötü hakemi olarak da Türk kökenli Bundesliga hakemi Deniz Aytekin yüzde 32,9 oranla seçilirken, en iyi hakem de yüzde 34,3 oran ile Florian Meyer seçildi. En iyi kaleci yüzde 70 gibi büyük bir oranla Alman Milli Takımı kalecisi Manuel Neuer olurken, en iyi teknik direktör de yüzde 40,4 oran ile Borussia Dortmund Teknik Direktörü Jürgen Klopp seçildi. Hannover 96 takımının teknik direktörü Mirko Slomka yüzde 26 oran ile ikinci oldu. En kötü teknik direktör de yüzde 34,2 oranı ile Wolfsburg Teknik Direktörü Felix Magath seçilirken, ikinci en kötü teknik direktör de yüzde 28,5 oran ile, Eintracht Frankfurt'u 2. Lige düşmekten kurtaramayan Christoph Daum oldu.

2012 Avrupa Şampiyonunun hangi ülke olacağı şeklindeki bir soruya karşılık da Bundesliga oyuncuları yüzde 49,3 oran ile Almanya derken, İspanya'nın Avrupa Şampiyonu olacağına inananların oranı yüzde 39,6 oldu.Oyuncular, Alman Futbol Federasyonu'nun (DFB) Alman Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw ile olan sözleşmeyi daha şimdiden 2014 yılına kadar uzatmasını doğru bulup bulmadıkları şeklindeki bir soruyu da yüzde 88,6 oran ile "doğru" şeklinde yanıtladı.

Sayfa Yükleniyor...