"En önemlisi Şampiyonlar Ligi"

Bayern Münih Yönetim Kurulu Başkanı Karl Heinz Rummenigge, Şampiyonlar Ligi'nin önemine vurgu yaptı; "Şampiyonlar Ligi kupası Almanya şampiyonluğundan daha önemli." dedi.

NTV Spor 15.07.2019 - 15:41

Almanya'nın önde gelen ajanslarından Spor Enformasyon Servisi'ne (SID) açıklamalar yapan Rummenigge, Şampiyonlar Ligi'nin Bayern Münih için önemine vurgu yaptı. Şampiyonlar Ligi finalinin yerinin doldurulamayacağını kaydeden Rummenigge, "Bayern, Şampiyonlar Ligi'nden uzak kalamaz. İmaj, finans ve sponsorlar.... Orada başarılı olursanız, dünyanın dikkatini çekersiniz. Formül basit. En büyük ilgi orada. Şampiyonlar Ligi finali hiçbir şeyi yerine koyamayacak şekilde milyarlarca kişi tarafından izleniyor." dedi.

Almanya şampiyonluğunun önemine dikkat çeken Rummenigge, "Ancak Almanya şampiyonluğu en değerli şey değil. Almanya'da hala bir ölçütüz. Avrupa'da da iyi olacağız. Ancak kulüpler bazında en değerli şampiyonluk Şampiyonlar Ligi kupası." diye konuştu.

Geçen sezon Alman teknik adam Jurgen Klopp'un çalıştırdığı Liverpool'a Şampiyonlar Ligi son 16 turunda elenen Bayern'in tepe yöneticisi, transfer rakamlarıyla ilgili ise duyduğu endişeyi dile getirdi. "Transfer rakamları çılgınca" diyen Rummenigge, "Ancak maaşların yüksekliği karın ağrısına neden oluyor. Orada daha sakin düşünmeliyiz; olaya duygusal bakmamalıyız. Büyük kulüpler daha fazla transfer yapmalı, başarı ve kaliteyi sürdürmek için finansal riskler almalı. Bunlar beni biraz endişelendiriyor." ifadelerini kullandı. 

Transferdeki astronomik rakamlarla kulüp olarak baş edebileceklerini belirten Rummenigge, "Pazar, karışık gelişmesine ve pahalı transferler yapılmasına karşın Bayern, bunlardan kopmadı. Hala bir veya başka bir oyunu için yarışabiliriz. Takımımız bu sezon yine güçlü olacak. Endişe etmeyin:" sözleriyle taraftarlara umut dağıttı. 

Sayfa Yükleniyor...