"En zorlu grup"

2016 Avrupa Şampiyonası öncesi Milli Takımımız’ın rakiplerinden İspanya basın toplantısı düzenledi. ispanyol oyuncu Jordi Alba, şampiyonanın en zorlu grubunda olduklarını söyledi.

NTV Spor

06.06.2016 - 12:34

Avrupa Şampiyonası için geri sayım sürüyor. Türkiye'nin de yer aldığı D Grubu, İspanya, Hırvatistan ve Çek Cumhuriyeti ile birlikte şampiyonanın en zorlu grubu olarak gösteriliyor. Son Avrupa Şampiyonu İspanya'da oyuncular, bir sponsorluk etkinliğinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Rakiplerle ilgili görüşlerini paylaşan Jordi Alba, hayal kırıklığı ile sona eren 2014 Dünya Kupası'nı unuttuklarını söyledi ve ekledi;

“Çek Cumhuriyeti, Türkiye ve Hırvatistan çok güçlü rakipler. Hepsini analiz ettik. bence turnuvanın en zorlu grubundayız. Umarım bu gruptan çıkmayı başarırız. Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası birbirinden çok farklı. 2014'te beklentileri karşılayamadık. Bunun birçok sebebi vardı ama bunları unutup devam etmeliyiz. EURO 2016 tamamen farklı olacak. Takımda başarıya aç yeni isimler var. Deneyimli oyuncularımız da bir o kadar hırslı. Konsantrasyonumuz çok yüksek, geçmişteki hatalara odaklanmak yerine pozitif düşünmeliyiz.”

Fransa'nın ev sahipliğinde yapılacak 2016 Avrupa Şampiyonası, 10 Haziran'da başlayacak.


 

Sayfa Yükleniyor...