Erden Timur'dan Alexis Sanchez ve Victor Nelsson açıklaması

Erden Timur, Sevilla'nın kadrosuna katmak istediği Victor Nelsson'un takımdan ayrılmak istediğini söyledi. Alexis Sanchez içinse görüşmelerin devam ettiğini belirten Timur, "Alexis Sanchez transferi için birkaç yemek daha yememiz gerekiyor. Ancak listede başka isimler de var." dedi.

NTV Spor 09.08.2022 - 11:09
Son Güncelleme: 09.08.2022 - 13:11
Erden Timur'dan Alexis Sanchez ve Victor Nelsson açıklaması

Başkan Vekili , sarı-kırmızılı takımın sabah gerçekleştirdiği antrenman öncesinde açıklamalarda bulundu.

Dries Mertens ve Lucas Torreira için başka takımlardan teklif olmasına rağmen iki oyuncunun da Galatasaray'ı tercih ettiğini belirten Erden Timur, "Arda çok büyük bir Galatasaraylı. Her zaman destek olmaya çalışıyor. sürecinde 4-5 defa telefonla görüştük. Mertens, 6 gün bizden haber bekledi. Juventus'tan 5 milyonluk teklif vardı. Onun dışında birçok teklif vardı Mertens'e ve Torreira'ya. 20-25 gün uğraşıyoruz oyuncuları ikna etmek için. Bütçemizin sınırını kesinlikle geçmiyoruz. 2 transferle birlikte gidecekleri hesaba katmadan geçen yılın bütçesiyle aynı seviyedeyiz. Birçok ikna yöntemiyle gitmezseniz ancak parayla ikna edebilirsiniz. Arsenal 18 milyon Euro istemişti Torreira için. Biz giderken Mertens ikna olmuştu." dedi.

"Süreç devam ediyor"

Galatasaray'ın gündemindeki isimlerden birisi olan Alexis Sanchez'le görüşmelerin devam ettiğini belirten Erden Timur şunları söyledi, "Alexis Sanchez transferi için birkaç yemek daha yememiz gerekiyor. Ancak listede başka isimler de var. Birçok oyuncuyla görüşüyoruz. Bir pozisyon için bazen 6-7 oyuncuyla görüşüyoruz. Çok değerli bir oyuncu. Hepsiyle ilgili süreç devam ediyor."

"Nelsson gitmek istediğini söyledi"

Sevilla'nın kadrosuna katmak istediği ile ilgili ise Erden Timur, "Nelsson'la ilgili teklifler var. Biz kalmasını istiyoruz. Giderse alternatiflerimiz hazır. Benimle görüştü dün. Gitmek istediğini ve hayalleri olduğunu söyledi. Sezon öncesi kampında benim misyonum sizin hayalleriniz gerçekleştirmek dedim.  Nelsson'a da şunu söyledim, bizim de senin de hayallerin var. Çok önemli bir oyuncu olduğunu söyledim. Planlarımız hazır." açıklamasında bulundu

Orta vadede Avrupa'da tekrar şampiyonluk kazanmak istediklerini belirten Erden Timur, "Bir insanı ikna edecek şey verdiğiniz bilgi ve data. Ancak en değerli şey samimiyet. Biz bir hayal kurduk. Onları ikna ederken kullandığım şey o. Biz, 'Yeniden şampiyon olacağız.' diyoruz. Yeniden Avrupa şampiyonu olacağız. Amacımız bu. Galatasaray orta vadede yeniden Avrupa şampiyonu olacak. Bu işin lamı cimi yok, başka yolu da yok. Tek başına yürütmemin sebebi bu samimiyeti ve inancı aktarabilmek. Avrupa'da oynamıyoruz, geçen sezon 13. bitirdik. Bu kadar zor durumda başka bir şeye ikna etmek için çok uğraşıyoruz. " dedi.

Sayfa Yükleniyor...