"EREN'DEN ALDIĞIMIZ PARAYLA..."

Rıza Çalımbay'dan açıklamalar...

NTV Spor

10.09.2016 - 20:30

Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ise, kadrolarının darlığı ve yeni gelen transferlerden bekledikleri verimi alamadıkları için mağlup olduklarını belirtti.

Çalımbay, Adanaspor ve Medipol Başakşehir karşısında öne geçmelerine rağmen bunu koruyamadıklarını kaydederek, şöyle devam etti:

"Benim en çok üzüldüğüm, konuştuğumuz şeylerden gol yememiz oldu. Başakşehir'in çare bulamadığımız tek şeyi uzun toplarıydı. Mehmet Batdal'a atılan uzun paslarda, ikinci toplara çok dikkat etmememiz gerektiğini söyledik ama maalesef o pozisyonda gol yedik. Arkasından yine Mossoro'ya dikkat etmemiz gerektiğini söylemiştik, bomboş pozisyonda Mossoro'dan golü yedik. İlk yarı iyi oynadık ama ikinci yarı ne galibiyeti, ne de beraberliği hak ettik. Üzülmemize gerek yok. Bundan sonrasına bakmamız gerekiyor. Her zaman her şey istediğiniz gibi gitmiyor."

Geçen sene bu ligin en iyi takımlarından biri olduklarını belirten Çalımbay, "En iyi oyuncularımızı kaybettik. Şu an yaşadığımız en büyük sıkıntı gol. Yapacak bir şey de yok elimizdeki kadro bu, en iyisini yapmaya çalışacağız, her zaman güzel günler olmuyor. Bir an önce toparlanmaya çalışacağız. İki maçta da galipken maçı verdik. Bazı eksiklerimiz var. İnşallah çok geç transfer ettiğimiz arkadaşlarımız da takıma uyum sağlarsa tekrar iyi duruma gelmeye çalışırız. Çünkü Başakşehir, Konya, Osmanlı geçen sene bizimle aynıydı, hakem hatalarından dolayı Avrupa Ligi'ne 2 puanla gidemedik. Onlar kadrolarını korudular ve transfer yaparak güçlendiler. Maalesef bizim önemli isimlerimiz gitti. Onların yerine aldığımız arkadaşlar istediğimiz performansta değiller. Çünkü geç transfer oldular ve uzun süre çalışma şansımız olmadı." değerlendirmesinde bulundu.

Üç maçta yalnızca 1 puan toplayan Kasımpaşa'da Rıza Çalımbay, bu sezonki hedefleriyle ilgili olarak ise şunları aktardı:

"Son dakika Eren'i verdik. Şu an gol sıkıntısı yaşıyoruz. Eren, Galatasaray'da iki maçta iki gol attı. Giden arkadaşlarımızın geçen sezon attığı gol sayısı 39. Bu takımın hedefini siz söyleyin. Yaptığımız transferler çok ucuz transferler. Belki de bir Eren'den aldığımız paranın yarısına bütün takımın transferini yaptık. Kulüp böyle bir gidişatı istedi, biz de ona uymaya çalışıyoruz. Kaldığımız sürece elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışacağız. Çünkü biz kimseyi yarı yolda bırakıp gidecek değiliz ama şöyle bir gerçek var, bu arkadaşlarımızı bir an önce toparlayamazsak Kasımpaşa için iyi günler olmaz."

Sayfa Yükleniyor...