Erik ten Hag'dan rakiplerine gözdağı: "Her dönemin bir sonu var"

Manchester United'ın yeni teknik direktörü Erik ten Hag, Manchester City ve Liverpool'un oynadığı futbola hayran olduğunu söyledi. Hollandalı antrenör, iki takımla rekabete girmek için sabırsızlandığı belirtirken, "Onlara hayranlık duyuyorum ama her dönemin bir sonu var" açıklamasıyla rakiplerine meydan okudu.

NTV Spor 23.05.2022 - 18:52

İngiltere Premier Lig'de 2021/22 sezonunu beklentilerin altında tamamlayan ve ligi ilk 4 dışında bitiren Manchester United'da takımın yeni teknik direktörü Erik ten Hag, ilk kez basın mensuplarının karşısına geçti.

Takımın mevcut durumuna dikkat çeken Hollandalı antrenör, "Taraftarın gurur duyacağı bir takım kurmak istiyoruz. İkinci olarak çözmemiz gereken konu ise mevcut durum. Büyük bir meydan okuma olacak. Birbiri için mücadele eden bir takım inşa etmek istiyorum. 

Düşler Tiyatrosu'nda oynuyoruz. Eğlenmemiz ve sahaya iyi bir futbol yansıtmamız gerekiyor. Bunu yapamadığımız durumlarda da kazanmak zorundayız. Yaptığımız toplantılarda harika hissettim. Bir planımız var ve bunun için çalışacağız. Doğru hedeflerle istediğimiz başarıya ulaşacağız." dedi.

▶ PREMIER LİG HABERLERİ

Sezonu şampiyonlukla tamamlayan Manchester City ve lig ikincisi Liverpool'a hayranlık duyduğunu belirten Erik ten Hag, gelecek yıl şampiyonluk için yarışacağı rakiplerine meydan okudu.

52 yaşındaki antrenör konuyla ilgili, "Jurgen Klopp ve Pep Guardiola'nın takımlarına hayranım. Mükemmel bir futbol oynuyorlar. Ancak her dönemin bir sonu vardır ve onlarla rekabete girmek için sabırsızlanıyorum." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...