"Erik ten Hag'ı, Alex Ferguson'ın eski yardımcısı ikna etti"

Manchester United'la prensip anlaşmasına varan Erik ten Hag'ı, takımın başına geçmesi için Sir Alex Ferguson'ın 1999-2001 yılları arasında yardımcılığını yapan Steve McClaren'ın ikna ettiği belirtildi.

NTV Spor 13.04.2022 - 19:33

Premier Lig'de inişli çıkışlı bir sezon geçiren ve ilk dört mücadelesini sürdüren Manchester United, yeni teknik direktörü için gün sayıyor.

İngiliz basınında yer alan haberlerde Ajax Teknik Direktörü Erik ten Hag'ın, Manchester United'la sözlü olarak 3 yıllık anlaşmaya vardığı ve resmi açıklamanın Hollanda Kupası finalinin ardından yapılacağı belirtildi.

Athletic'de yer alan haberde ise Hollandalı teknik adamın, Steve McClaren'la yaptığı görüşmenin ardından takımın başına geçmeyi kabul ettiği belirtildi.

▶ PREMIER LİG HABERLERİ

Haberde, Steve McClaren'ın Erik ten Hag'ın ekibinde yer alıp almayacağının henüz netleşmediği ifade edildi. Geçtiğimiz hafta çıkan haberlerde tecrübeli antrenörün teknik ekipte yer alacağı iddia edilmişti.

Erik ten Hag'ın ise şu anda Ajax'ta birlikte çalıştığı yardımcısı Mitchell van der Gaag'ı ekibine dahil etmek istediği kaydedildi.

Son olarak 2018-19 sezonunda Queens Park Rangers'ı çalıştıran Steve McClaren, 2020'de Derby County'nin teknik ekibine dahil olmuş, ertesi yıl ise kulüpte danışman olarak çalışmaya başlamıştı.

Sir Alex Ferguson döneminde 1999-2001 yılları arasında kulüpte yer alan Steve McCLaren, 3 Premier Lig, F.A. Cup ve Şampiyonlar Ligi şampiyonlukları yaşadı.

Sayfa Yükleniyor...