Erol Bulut: İlk 11'i kurmakta zorlandık

Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut, Kasımpaşa galibiyetini yorumlarken, "İlk 11'i kurmakta zorlandık. 29 puan ve 4. durumdayız. Daha fazla olmasını isterdik" dedi. Erol Bulut, transfer sorusuna ise limitlere baktığımızda çok az harekat alanı var" yanıtını verdi.

NTV Spor 04.01.2021 - 21:33 | Son Güncelleme: 05.01.2021 - 00:44

3-0'lık Kasımpaşa maçını yorumlaması istenen Erol Bulut, "Eksiğimiz bayağı vardı. Hastalıklar vardı. İlk 11'i kurmakta zorlandık. Pozisyonlara mevkisel olarak baktığımızda üzerinde çalıştık. Arayı iyi değerlendirmeye çalıştık. Futbolcularımı tek tek tebrik ediyorum. Sadık sol tarafta rakibe hiç şans vermedi. Hem oyun kurmada hem defansta müthiş işler yaptı. Sol bekte daha önce oynamadı. Hafif sakatlığı olan arkadaşlarımızı sahaya sürdük. Bir gün antrenman yapan Ozan ve Gustavo'yu sahaya sürdük. Valencia ve Samatta iyi oynadı. Bugün iyi bir maç oldu. Başakşehir maçından sonra bugün galip gelmek önemliydi. Önümüzde bir kaç gün sonra önemli bir maç var. O daha önemli olacak. Üç puanla devam etmek istiyoruz" dedi.  

"Kasımpaşa maçındaki ilk 11 tercihlerinde Alanyaspor maçının etkisi var mıydı?" sorusuna ise genç teknik adam, "Sonraki maçı hiçbir zaman düşünmüyorum. Benim için önemli olan bugünkü maçtı. Hafif sakatlıklar vardı. Bize fiziksel olarak dezavantaj vermeyeceğini bildiğimiz oyuncuları başlattık. Şimdi önemli olan Alanyaspor maçı" yanıtını verdi. 

Ligde 29 puan ve 4. durumda olmalarıyla ilgili olarak da Erol Bulut, "Daha fazla olmasını isterdik. İstenmeyen nedenlerden dolayı oldu. Oraya fazla girmek istemiyorum. Bizim kendimize de bakmamız lazım. Bu maç öncesi baktığımızda kaleye atılan ve en çok şutu engelenen takımız. Bazen tercihlerimiz yanlış olabiliyor. Bunları oyuncularımız daha iyi değerlendirmemiz lazım. Sadece yüzde 15'ini doğru karar verip değerlendirseydik, daha farklı olabilirdi. Ancak yeni kurulan bir takımız. 18 yeni gelen oyuncu. Ben bahane aramıyorum. Bu bir gerçek. Çalışacağız, daha iyiye gitmeliyiz. Gidecek kapasitemiz var. İnşallah daha üst seviyelere gideriz" ifadelerini kullandı. 

EROL BULUT'TAN TRANSFER SORUSUNA YANIT

Transfer sorusuna ise Erol Bulut, "Limitler açıklandı. Minimum bir harekat alanımız var. Şu an takımımızdan memnunuz. Hep birlikte ne yapabiliriz diye bakabileceğiz. Kendi aramızda onu istişare edeceğiz" yanıtını verdi. 

Sayfa Yükleniyor...