"Erol hocaya suçlu diyen futbolculara da baksın"

Süper Lig'de geçen hafta Fenerbahçe’yi deplasmanda 3-0 yenen Yeni Malatyaspor’un tecrübeli golcüsü Adem Büyük, Galatasaray’da yaşadıklarını, ayrılık sürecini, Falcao ve Erol Bulut hakkındaki görüşlerini açıkladı.

NTV Spor 18.12.2020 - 11:15

"Fenerbahçe deplasmanına giderken hiçbir takım arkadaşımın gözünde korku görmedim" diyen Adem Büyük, Fanatik'ten Yakup Çınar'a verdiği röportajda, "Kendi oyunumuzu oynarsak mutlak 3 puanla ayrılacağımızı biliyorduk. Erol hocayla iki sene Malatya'da çalıştım. Bana göre taktik disiplin ve antrenman performansı anlamında çok iyi hoca. En azından hocada disiplin var. Alman ekolünden gelmesinden kaynaklı. Takımın başarısızlığını Erol hocaya yıkmak doğru bir şey değil. Biz Fenerbahçe maçında Fenerbahçe'ye pozisyon vermedik. 3-0'dan sonra iki pozisyon buldular. Burada hoca suçluysa, Fenerbahçeli futbolcuların da o kadar suçu var. Yabancılara karşı gösterilen sabır Türk hocalara da gösterilmesi gerekiyor. O sabır gösterilirse Erol hoca başarılı olacaktır" dedi. 

"Galatasaray'a gidişim ne kadar sürpriz olduysa ayrılığım da o kadar sürpriz oldu" ifadelerini kullanan Adem Büyük, "Pandemi süreci olmasaydı yüzde bir milyon açık ara, şampiyon olacaktık. Kimse bana Galatasaray'dan git demedi. Tekrar Fatih hocama çok teşekkür ederim. Herkes Falcao buraya para almaya gelmiş gibi düşünüyor ama antrenmanlarda da koşan, çalışan, mücadele eden bir oyuncu. Kişilik olarak da çok iyi bir insan. Tanıdığım için çok mutluyum" diye konuştu.

"25 yaşından sora Süper Lig'de oynamaya başladım. O yüzden bunun kıymetini bilerek yaşıyor ve çalışıyorum" diyen Adem, "1. Lig'deyken Adem bu boyla Süper Lig'de oynayamaz diyen hocalar oldu. Sonra o hocaların hepsiyle Süper Lig'de çalışma fırsatım oldu ve beni hepsi oynattı" ifadelerini kullandı. 

Sayfa Yükleniyor...