Ersan Çin yolcusu!

Beşiktaşlı Ersan Gülüm için Çin yolu açıldı. Shanghai Shenhua, siyah beyazlıların stoperi için yeni bir teklif yaptı.

NTV Spor

17.01.2016 - 14:51

Beşiktaşlı Ersan Adem Gülüm Çin yolcusu...

Sezon başında da Ersan'ı transfer etmek isteyen Shanghai Shenhua, siyah beyazlı kulüple el sıkışmasına rağmen Ersan ile anlaşma sağlayamamıştı. Aradan geçen 6 aylık sürede tecrübeli stoperi yakından takip eden Çin ekibi, Beşiktaş yönetimine yeni bir teklifde bulundu.

İstanbul'a gelerek siyah beyazlı yönetim ile yüz yüze görüşen Shanghai Shenhua temsilcileri Ersan'ın bonservisi için 5.5 milyon Euro'yu gözden çıkardı. 28 yaşındaki oyuncuya da yıllık 3 milyon Euro ücret karşılığında 3 yıllık mukavele önerildi.

GÜNEŞ'TEN İSTEK
Yaşanan bu gelişme sonrası önce Ersan ile görüşen yönetim durumu tecrübeli futbolcuya  aktardı. Ersan'ın teklifi kabul etmeye sıcak bakması üzerine teknik heyetin görüşü alındı. Şenol Güneş, oyuncunun gitmek istemesi halinde yolları ayırmanın en sağlıklı seçim olacağını ifade etti. Ancak Ersan'ın gidişi ile takımdaki stoper sayısının 2'ye ineceğini hatırlatan Güneş, devre arası transfer döneminde 2 stoper alınmasını istedi.

Devre arasında 1 stoper, 1 kaleci transferi planlayan yönetim, Ersan'ın takımdan ayrılması durumunda kadrosuna 1 savunma oyuncusu daha katmak için çalışmalara başlayacak.

Sayfa Yükleniyor...