Ersan Gülüm: ''Zor zamanlarımda Beşiktaş yanımda oldu''

Avustralya'da Western United forması giyen Ersan Gülüm, Beşiktaş yıllarında yaşadıklarını anlattı ve siyah-beyazlı kulübe olan sevgisinden söz etti.

NTV Spor

16.11.2019 - 12:44

Kariyerini Avustralya ekiplerinden Western United'da sürdüren Beşiktaş'ın eski kaptanlarından Ersan Gülüm, Avustralya basınına konuştu.

The Sunday Morning Herald'a röportaj veren 32 yaşındaki futbolcu siyah-beyazlı takımdaki günlerinden önemle bahsetti. Milli futbolcu, Beşiktaş'ın 'Feda' senesinde yaşadıklarından da bahsetti.

Beşiktaş'ın zor günlerde yanında olduğunu aktaran Ersan Gülüm, ''İki dizimden de sakatlandığım dönemlerde benden kolayca vazgeçebilirlerdi. Beşiktaş zor günlerimde benim yanımda oldu. Bu iyiliklere karşılık vermenin en iyi yöntemi ücretimde indirime gidip kulübe yardım etmekti. Taraftarlar bu durumdan çok hoşlandı. Bugün tekrar Beşiktaş'a gitsem herkes beni çok iyi karşılar. Beni çay, kahve içmeye çağırırlar'' dedi.

Avustralya doğumlu olan Ersan Gülüm, Türkiye Milli Takımı'nı tercih etmesiyle ilgili olarak ise şu ifadeleri kullandı;

''Beşiktaş gibi büyük bir kulüpte düzenli oynuyorsanız Türkiye Milli Takımı'nın sizi davet etmesi kaçınılmazdır. Bugünlerde sorun olmayabilir ama o dönemde A Milli Takım'ı tercih etmeseydim taraftarlar hoş karşılamayabilir ve medya beni çarmıha gerebilirdi.''

Türkiye'de Beşiktaş dışında Adanaspor, Elazığspor ve Manisaspor formaları da giyen Ersan Gülüm bir dönem Çin ekiplerinden Hebei China Fortune'da da top koşturdu.

Sayfa Yükleniyor...