Ertuğrul Sağlam: Bu puan bizi şampiyon yapacak

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Altınordu karşısında maça iyi başladıklarını dile getirirken hakemin uydurduğu iki sarı kartla 10 kişi kaldıklarını savundu.

NTV Spor 15.03.2021 - 23:18

TFF 1. Lig'de konuk ettiği Yılport Samsunspor'la 0-0 berabere kalan Altınordu'nun teknik direktörü Hüseyin Eroğlu, geride kalan 8 maçı en iyi şekilde değerlendirmeleri gerektiğini bildirdi.

Eroğlu, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, karşılaşmanın ilk 10 dakikalık bölümünde istedikleri oyunu sergileyemediklerini söyledi.

Yaptıkları pas hatalarıyla rakiplerinin üzerine gelmeye başladığını belirten Eroğlu, "Rüzgarın etkili olmasıyla zaman zaman topu ön bölgeye taşımakta sıkıntı yaşadık. İlk yarı biterken oyun kontrolünü sağladıktan sonra etkinliğimiz biraz daha arttı. Sayı anlamında bir kişi eksildiler ama bazen 10 kişi oynamak avantaj gibi görünüyor. 10 kişi oynayan takıma karşı biz bu anlamda telaş yaparak çok pas hatası yaptık." diye konuştu.

Yağış nedeniyle zeminin ağırlaşmasının tempolarını etkilediğini aktaran Eroğlu, şunları kaydetti:

"Belki gol bulabilirdik o dakikalarda. Getirdiğimiz topları hep yanlış kullandık. Çabuk oyun ile telaşı karıştırdık. İkinci kırmızı karttan sonra gol atmak için çaba gösterdik. Kenarlardan gelen topları daha iyi değerlendirebilirdik. Belki daha çok şut atabilirdik. Bizim kazanmamız gereken bir maçtı. Geriye kalan 8 maçımızı en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Önümüzdeki İstanbulspor maçına hazırlanmak zorundayız."

Ertuğrul Sağlam: İnanıyorum ki bu bir puan bizi şampiyon yapacak

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, maça iyi başladıklarını dile getirirken, hakemin uydurduğu iki sarı kartla 10 kişi kaldıklarını savundu.

Eksik kalmalarına rağmen oyundan düşmediklerini ve net pozisyonlar bulduklarını kaydeden Sağlam, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Oyuncularımız gerçekten üst düzey bir mücadele ortaya koydu. Sonra gereksiz bir şekilde 9 kişi kaldık. Yine iyi mücadele ederek kalemizde pozisyon vermedik. Bugün iki puan kaybettik gibi görünse de bence aldığımız bir puan çok değerli. Bazen bir puan alırsınız ama başka maçlarda aldığınız 3 puandan çok daha değerli olur. Bugünkü puan, böyle bir puandır. İnanıyorum ki sezon sonunda Süper Lig'e çıktığımız zaman Altınordu maçında hakemin çok kötü yönetimine rağmen 9 kişiyle aldığımız bir puan aklımıza gelecek. İnanıyorum ki bu bir puan bizi şampiyon yapacak."

Sağlam, hakemin maçın önüne geçtiğini ve kötü bir yönetim gösterdiğini öne sürerek, "Bugüne kadar ilk defa bir hakemle alakalı bireysel anlamda açıklama yapıyorum. Eğer bugün gösterdiği sarı kartları bir hakem bir maçın içerisinde gösterirse 128 tane sarı kart göstermesi lazım her maç. Bir daha bu şekilde başka takımın canının yanmasına da benim gönlüm rıza göstermez." diye konuştu.

Oyuncularının çok iyi mücadele ettiğini aktaran Sağlam, "İnşallah bu ruhu önümüzdeki hafta Giresunspor karşılaşmasına taşıyabilirsek sezon başından beri hedefimiz olan liderliğe oturmak istiyoruz. Sonrasında da bu şekilde sezonu tamamlamak istiyoruz. En büyük arzumuz bu." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...