Milan, Romalı Massara ile anlaştı

Serie A ekiplerinden Milan, son olarak Roma'da görev yapan Frederic Massara'yı sportif direktör olarak teknik kadrosuna kattı.

NTV Spor 22.06.2019 - 11:39

Leonardo ile yollarını ayırdıktan sonra eski futbolcularından Zvonimir Boban'ı üst futbol yöneticiliğine, Paolo Maldini'yi sportif direktörlüğe getiren Milan, teknik ekibini bir isimle daha güçlendirdi. 

Geçtiğimiz sezon Serie A'yı beşinci sırada bitirerek UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele etmeye hak kazanan Milan, 2011-19 arasında Roma'da sekreter, menajer ve sportif direktör olarak görev yapan Frederic Massara ile anlaştı.

San Siro'daki tüm teknik ve spor faaliyetlerini denetlemekle görevlendirilen Massara, doğrudan Maldini'ye rapor verecek.

Maldini İtalyan ekibinin resmi internet sitesine konuyla ilgili yaptığı açıklamada;  Frederic'i çalışma ekibimize dahil etmekten çok mutluyuz. Frederic, hazırlık, ciddiyet ve profesyonellik sayesinde Milan'a katma değer sağlayacak, aynı zamanda büyüme yolumuzda üstlenilecek stratejilerde işlevsel olacak." ifadelerini kullandı. 

Sezonun tamamlanmasıyla birlikte Gennaro Gattuso ile yollarını ayıran Milan geçtiğimiz günlerde, 51 yaşındaki teknik direktör Marco Giampaolo 2+1 yıllığına anlaştı. 

Sayfa Yükleniyor...