Euro 2016'da fikstür isyanı!

İrlanda Cumhuriyeti Menajeri Martin O'Neill, Fransa'ya elendikleri maçtan sonra, fikstüre tepki gösterdi... O'Neill, Fransa'nın kendilerinden 3 gün fazla dinlenmesinin büyük haksızlık olduğunu vurguladı.

NTV Spor

27.06.2016 - 12:52

Euro 2016'nın ev sahibi Fransa, 1-0 geriye düştüğü maçta, İrlanda Cumhuriyeti'ni 2. yarıda bulduğu gollerle 2-1 yenerek adını çeyrek finale yazdırdı. Maç sonunda İrlanda Menajeri Martin O'Neill, fikstüre tepkiliydi. Fransa'nın, son grup maçının ardından, kendilerinden 3 gün daha fazla dinlenme fırsatı bulduğunu vurgulayan O'Neill; "Yenilgiye bahane bulmaya çalışmıyorum. Ancak Fransa'nın, bizden 3 gün fazla dinlenmesi, 2. yarıda fark yarattı. Açıkçası eleme turunda karşı karşıya gelen 2 takım arasında böyle bir fark olmamalı. Bu gerçekten inanılmaz" dedi.

İrlanda Menajeri Martin O'Neill, Fransa'nın kendilerinden 3 gün fazla dinlenmesine tepki gösterdi...

Gelecek turnuvalar için fikstürün yeniden gözden geçirilmesini isteyen O'Neill, takımlara eşit şartlarda mücadele hakkı tanınmasının önemine dikkat çekti. Zorlu İtalya maçı sonrası,  oyuncularının 2. yarıda oyundan düştüğünü ifade eden O'Neill; "Böyle bir turnuvada, rakibinizin sizden 3 gün fazla dinlenmesinin ne kadar büyük bir avantaj olduğunu, 2. yarıda gördük" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...