Euro 2016'yı kana bulayacaktı!

Fransa'da Avrupa Şampiyonası öncesi büyük terör operasyonu yapıldı. Turnuvada terör saldırısı planlayan Fransız yakalandı.

NTV Spor

07.06.2016 - 10:53

Ukrayna emniyet kuvvetleri büyük bir operasyona imza attı. 10 Haziran - 10 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda terör saldırısına hazırlandığı iddia edilen 25 yaşındaki Gregoire Moutaux adlı fransız vatandaşı, Ukrayna- Polonya sınırında 175 kilo tnt patlayıcı ve çok saydı silah ile yakalandı.

Ukrayna Milli Güvenlik Teşkilatı, şüphe ettikleri Gregoire'i iki hafta izledikten ve görüntüledikten sonra Ukranya - Polonya sınırında harekete geçerek yakaladı. Minibüsteki Tnt patlayıcı ve çok sayıda silaha da el konuldu. Ele geçirilenler, medyaya da gösterildi. Sbu'ya göre şüpheli Gregoir, EURO 2016'da, 15 saldırı planlıyordu. Gregoir, ilk saldırıyı 10 haziran tarihinde yani Euro 2016 Şampiyonası'nın başlayacağı günde yapacaktı.

Ele geçirilen silahlardan bir bölümü basına gösterildi...

Kosova basını, Ukrayna haber ajanslarının bu haberini son dakika haberi olarak geçerken, tutuklamayı ve bu sırada el konulan Tnt patlayıcı ve silahların görüntülerini yayınladı.

Sayfa Yükleniyor...