EURO 2024 grup maçlar ne zaman bitiyor? Avrupa Şampiyonası son 16 turu maçları ne zaman oynanacak?

Avrupa Futbol Şampiyonası’nda A,B,C,D,E ve F Grubu’nda yer alan 24 takım son 16 turuna kalabilmek için mücadele ediyor. Favori takımlar arasında yer alan Almanya ve İspanya üst tura çıkmayı garantilerken gözler son 16 turu karşılaşmalarına çevrildi. Gruplarını ilk iki sırada tamamlayan takımların yanı sıra en iyi dört grup üçüncüsü de son 16 turuna kalacak. Avrupa Futbol Şampiyonası son 16, çeyrek final, yarı final ve final maçı programı belli oldu. Peki EURO 2024 son 16 turu maçları ne zaman başlıyor? İşte, EURO 2024 maç programları…

Haber Merkezi - NTV Spor 21.06.2024 - 10:32
EURO 2024 grup maçlar ne zaman bitiyor? Avrupa Şampiyonası son 16 turu maçları ne zaman oynanacak?

Avrupa futbolunun ülke düzeyinde en önemli organizasyonu olan Avrupa Şampiyonası 14 Haziran’da başladı. Almanya, İspanya, Fransa, İngiltere, Portekiz gibi favorilerin yer aldığı ’te heyecan ikinci grup maçlarıyla devam ediyor. Üçüncü grup maçlarının tamamlanmasıyla birlikte turnuvada son 16 turu karşılaşmalarına geçilecek. 16 takımın yer alacağı turda takımlar tek maç üzerinden eleme heyecanı yaşayacak. Kazanan takımlar ise çeyrek final maçlarında karşı karşıya gelecek.Futbolseverler ise Avrupa Şampiyonası’nda grup aşamasının sona ereceği tarihi araştırıyor. Peki EURO 2024 grup maçları ne zaman bitiyor? İşte, takvime ilişkin bilgiler…

EURO 2024 GRUP MAÇLARI NE ZAMAN SONA ERECEK?

Almanya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası, İskoçya ve Almanya arasında 14 Haziran’da oynanan açılış mücadelesiyle başladı. Final karşılaşması ise 14 Temmuz’da oynanacak.

Avrupa Şampiyonası Almanya’nın Berlin, Köln, Münih, Frankfurt, Hamburg, Dortmund, Leipzig, Gelsenkirchen, Stuttgart ve Düsseldorf kentleri ev sahipliği yapıyor.

EURO 2024’te grup aşaması 26 Haziran’da oynanacak mücadeleler ise sona erecek. Son 16 turu 29 Haziran - 2 Temmuz, çeyrek final 5-6 Temmuz, yarı final 9-10 Temmuz ve final mücadelesi 14 Temmuz tarihinde oynanacak.

AVRUPA ŞAMPİYONASI GRUPLARI

A Grubu: Almanya, İskoçya, Macaristan, İsviçre

B Grubu: İspanya, Hırvatistan, İtalya, Arnavutluk

C Grubu: Slovenya, Danimarka, Sırbistan, İngiltere

D Grubu: Fransa, Hollanda, Avusturya, Polonya, Fransa

E Grubu: Belçika, Slovakya, Romanya, Ukrayna

F Grubu: TÜRKİYE, Portekiz, Çekya, Gürcistan,

Sayfa Yükleniyor...