Fatih Terim: Bir tuzağı daha bertaraf ettik...

Gıalatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 1-0 kazandıkları Aytemiz Alanyaspor maçını yorumladı, "Bir tuzağı daha bertaraf etmenin mutluluğu içindeyim" dedi.

NTV Spor 20.02.2021 - 21:36 | Son Güncelleme: 20.02.2021 - 21:38

"Biz kendi karakterimiz dışında bir oyun oynadık" diyen Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, "İkinci yarı bazı şeylere mecbur kaldık. Oyunu orada tutup artı iki stopere de oynaması için müsade ettik. Ama ikinci bölgede sağlam durduk. Kendimize göre stratejimiz vardı. Ama bu oyun anlayışımıza göre bir oyundu. İlk yarı oyunun kopması gerekiyordu. Orada koparamadık" dedi

Oyunu ilk yarıda koparmaları gerektiği ancak bunu başaramadıklarına vurgu yapan ve göndermede bulunan Terim, " Beraberce, hakemlerle hep beraber koparamadık. İkinci yarıda ne düşündüysek tuttuk. Kalemizde de çok fazla pozisyon vermedik. Alanyaspor etkili bir takım. Bir iki tehlikeli pozisyon buldu. Ama ikinci yarıda topu onlara daha fazla bıraktık. Başka bir oyun şekli bizi sonuna kadar götürdü. Alanyaspor pozisyonlar da buldu" diye konuştu. 

Kötü oyuna karşın 3 puanı değerlendiren tecrübeli teknik adam, "Geriye baktığımızda çok iyi oyndağımız ama puan kaybettiğimiz maçların dengelenmesiydi. Çok kritik bir yerde çok kritik bir üç puan aldık. Bir tuzağı daha bertaraf etmenin mutluluğu içindeyim. İyi bir maç olacağını maç öncesi söylemiştim. Zevkli bir karşılaşma oldu. Oyunu ikinci yardı daha çok oyanadılar biz az oynadık... Ama mutlaka başrolde olanlar belli" ifadelerini kullandı. 

"DEVAMLI 10 KİŞİ OYNUYORUZ"
7 maçın 4'ünde kalelerini gole kapatmalarını değerlendirmesi istenen Galatasaray Teknik Direktörü Fatih terim, "Orada sadece bireysel olay gibi bakmamak lazım. Bu takım işi nitekim. Takım defansını iyi yaptığımızda ki bazı oyuncular yorulunca da iyi defans ayptık. İlk maçta 96'da yedik. 10 kişiyle oynadık. Biz devamlı 10 kişiyle oynuyoruz. Sorun yok. Bunu hücümdan başlayan bir oyun anlayıyı olarak görmek. Zone defansta pozisyonu daha iyi yapıyoruz ama temaslı oyunları biraz daha geliştirmemimiz lazım. Doğru duruş doğru karşılayış...Rakibin de hakkını yememek lazım. Kolay kolay da pozisyon vermiyoruz. Ne kadar az yersek veya yemezsek o kadar atma ihtimalimiz var. Bu maçta 6 pozisyonumuz varsa 4'ü yüzde yüz. Oyuncularımı tek tek tebrik ediyorum. Kolay yerlerden çıkmıyoruz. Kolay deplasman değil, Çok şükür Allah'a. Üç puan olduğu için mutluyuz."

Sayfa Yükleniyor...