Fatih Terim: Bu takımın başına neler gelmiş denebilir

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Denizlispor maçı öncesi Muslera başta olmak üzere takımdaki son durumu yorumladı. Arda'nın Muslera'ya jest yaptığını söyleyen Terim, Omar Elabdellaoui'nin durumuyla ilgili de konuştu.

NTV Spor 20.01.2021 - 18:46

Denizlispor maçına Babel'in forvette başlamasını değerlendiren Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, "Zorunlu değişiklikler zaman zaman bizi sıkıntıya sokuyor. Muslera'nın kaptanlığından başlayalım. Hayırlı olsun. Muslera bizim için Galatasaraylılar için önemli bir oyuncu. Arda da soyunma odasında kaptanlık bandını çıkarıp kendisine vermiş. Güzel bir jest yapmış. Onun sevincini yaşıyoruz" dedi.  

Forvette yaşadıkları sıkıntıyı dile getiren Fatih Terim şu ifadeleri kullandı: 

"Atak oyuncumuz yok. Şimdilik başlarken, Babel'i koyduk. Ama ilerleyen dakikalarda başka bir formül üretebiliriz. Burada önemli olan şu. Son 2 seneye baktığımızda belki hadiseleri hatırlatmak lazım. Kimsenin aklına gelmeyen, ön görülemeyen sakatlıklara uğradılar. En hafifi Babel'di corona oldu, 12 kilo verdi. 52 gün sonra döndü. Muslera'nın ayağı kırıldı. Nagatomo'nun ciğeri söndü. Bir futbolcuda bu olabililirmiymiş. İlk kez gördük. Andone iki defa dizinden bağları koptu. Kiralık oyuncu 6 aydan fazla oynamadı. Sıtmanın ölümcülü Onyekuru'ya denk geldi. Geçen sene 3 günde Alanya ve Trabzon maçlarından önce Monaco'ya çağrıldı. Omar ailesiyle yılbaşını karşılarken Allah cannını bağışladı. Anormal kaza geçirdi.

Belhanda'nın çenesi kırıldı. Luyindama Kongo'ya milli takıma gitti. 6 ay sakat geldi. Emre Akbaba'nın ayağı kırıldı. Falcao sakatlıklarından 30 maç neredeyse bir sezon oynamadı. Bir takımın hatta bir antrenörün ve kulübün ön görebileceği sakatlıklar değil. Allah beterinden saklasın. Bunlara alıştık demiyoruz, şükrediyoruz. Bunları söylediğinizde, 'Bu takımın başına neler gelmiş' denebilir. Bir takım sakatlıkları 3 günde bir oynanan maçlarda ön görebiliriz. Bunlar olabilir. Ama 6 aylıklar 4 aylıklar 8 aylıklar neredeyle 1 senelikler... Bu konulara alışkınız demeyelim ama bunlar başımıza geldi." 

"OMAR'A TEDAVİYİ SEVGİYLE YAPACAĞIZ"

Yılbaşında havai fişek patlatırken gözünden sakatlanan Omar'ın Florya'ya gelişiyle ilgili de konuşan Fatih Terim, "Kazadan sonra ilk defa Florya'ya geldi. Sabah 12'de küçük bir antrenmanımız vardı. Arkadaşları alkışladı. Çok duygusal anlar yaşandı. Omar ve ailesi bizim için kendi ailemiz gibidir. Galatasaraylıların ailesi gibidir. Kulübümüz ona her türlü desteği veriyor, verecektir. Tedaviyi sevgiyle yapacağız. Yüzündeki yanıklardan neredeyse iz kalmadı. Gözü de her geçen gün daha iyiye gideceğine inanıyorum. Ne olursa olsun önce canı. Daha sonra hep birlikte futbol oynaması için uğraşacağız. Olmasa bile bütün sevgimizi, ilgimizi esesirgemeden fazlasıyla vereceğiz. Florya'da harika bir karşılalma. İnşallah bu son olur." açıklamalarıyla oyuncuya her türlü desteği vereceklerini vurguladı. 

Sayfa Yükleniyor...