"Fatih Terim'de öyle bir hırs var ki, uzayda bile şampiyonluk ister"

Süper Lig'de uzun yıllar takım çalıştıran Teknik Direktör Ziya Doğan, Süper Lig'in son durumu ve Fatih Terim ile ilgili düşüncelerini aktardı.

NTV Spor 07.04.2021 - 13:35

Ajansspor'dan Ahmet Uykan'a konuşan Ziya Doğan, teklif gelmesi halinde yeniden Süper Lig'de görev yapabileceğini söylerken, "Ortalama bir Anadolu takımının bütçesiyle Türk futbolunda iz bırakacak bir takım kurarız. Ben amatör kümeden futbolcu alıp  bir hafta sonra Süper Lig'de oynattım. Gökhan Gönül, Mehmet Çakır, Erhan Güven..." dedi.

Süper Lig'deki teknik direktörleri de değerlendiren Doğan, eski öğrencisi Ömer Erdoğan'ın önümüzdeki yıllarda ligin en iyi teknik direktörlerinden biri olacağını söylerken, "Ömer Erdoğan'ın futbolcuyken hocalığını yaptım. Geleceğin en iyi teknik adamlarından biri olacağına inanıyorum. Karakterli biri. Sergen Yalçın inanılmaz başarılı. Futbolculuktaki liderlik vasıflarını kullanıyor" dedi.

"Fatih Terim'de öyle bir hırs vardır ki hiçbir zaman iddiasını kaybetmez" diyen Ziya Doğan, "Fatih Terim, dünya şampiyonu olsun, uzayda neden değilim der. Fatih Terim, o kadar kolay doyacak bir insan değil" ifadelerini kullandı. 

Sayfa Yükleniyor...